Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Fenerbahce Sordyla coraz bliżej mistrzowskiego tytułu

Turcja M: Fenerbahce Sordyla coraz bliżej mistrzowskiego tytułu

fot. Fenerbahce Stambuł

Coraz bliżej wywalczenia mistrzostwa Turcji jest Fenerbahce Stambuł. W finałowej rywalizacji drużyna prowadzona przez Mariusza Sordyla po raz drugi pokonała Arkas Izmir. Trzecia lokata przypadła Galatasaray Stambuł, które pokonało Halkbank Ankara.

Drugi krok ku wywalczeniu mistrzostwa Turcji zrobiło Fenerbahce Stambuł, które ponownie po tie-breaku pokonało u siebie Arkas Izmir. Mimo że podopieczni Mariusza Sordyla prowadzili już 2:1, to rywale doprowadzili do piątej odsłony. W niej jednak więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Na przestrzeni meczu dysponowali oni o 14% lepszym przyjęciem, ale nie przełożyli tego na przewagę na siatce. Na niej oba zespoły zaprezentowały się z bardzo podobnej strony. Jednak Fenerbahce miało w swoich szeregach Salvadora Hidalgo Olivę, który zbijał piłki ze skutecznością 60%, a w całym meczu zgromadził na swoim koncie 32 punkty. dzielnie wspierał go Wouter Ter Maat, który wywalczył 23 oczka, co wystarczyło zespołowi ze Stambułu do odniesienia drugiej wygranej w finałowej rywalizacji.Poza podium sezon skończył Halkbank Ankara, który wygrał rundę zasadniczą. W walce o trzecie miejsce po raz drugi musiał uznać wyższość Galatasaray Stambuł. Pojedynek zakończył się w trzech setach, a tylko w ostatnim gospodarze próbowali odwrócić losy meczu, przegrywając tę część spotkania po walce na przewagi. We wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła byli jednak słabsi od rywali. Szczególnie uwidoczniła się dominacja ekipy ze Stambułu na siatce, gdzie uzyskała 55% skuteczności, a do tego dołożyła 8 bloków. Liderem Galatasaray został Oliver Venno, który zapisał na swoim koncie 22 punkty.

Piąta lokata przypadła Maliye Milli Piyango Ankara, które po raz drugi pokonało Tokat Belediye Plevne. Tym razem goście najwięcej problemów ekipie z Ankary sprawili w drugiej partii, którą przegrali po walce na przewagi. W dwóch pozostałych byli tłem dla rywali. Kluczem do sukcesu Maliye była świetna skuteczność w ataku (ponad 60%). Nie wzięła się ona jednak z niczego. Gospodarze dysponowali o ponad 15% lepszą skutecznością w przyjęciu, co przełożyło się na ich przewagę na siatce. Wystarczy wspomnieć, że tylko trzy razy zostali zablokowani przez przeciwników. Ponownie jedną z głównych ról w ich szeregach grał Ibrahim Halil Yucel, który zapisał na swoim koncie 17 oczek.

Sezon na siódmym miejscu skończyło BBSK Stambuł, które po raz drugi odprawiło z kwitkiem Ziirat Ankara. Mimo że mecz skończył się w trzech setach, to nie był jednostronnym widowiskiem. Dwa z nich zakończyły się walką na przewagi. Goście próbowali ratować się blokiem, którym zdobyli 14 punktów, ale to było zbyt mało. Drużyna ze Stambułu dysponowała stabilniejszym przyjęciem, ale jej przewaga w ataku była niewielka, bo zaledwie 3%. Wystarczyło to jej jednak, żeby postawić kropkę nad i, kończąc sezon zwycięstwem. Pierwsze skrzypce w jej szeregach grał Metin Toy, który zdobył 28 oczek.

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off ligi tureckiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved