Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Fenerbahce Sordyla coraz bliżej finału

Turcja M: Fenerbahce Sordyla coraz bliżej finału

W pierwszym meczu półfinałowym prowadzony przez Mariusza Sordyla zespół Fenerbahce Stambuł pokonał Halkbank Ankara. W drugim półfinale Arkas Izmir wykazał wyższość nad Galatasaray Stambuł. W rywalizacji o miejsca 5-8 wygrane odniosły Tokat i Maliye Milli.

Fenerbahce Stambuł półfinałową rywalizację zaczęło od wygranej przed własną publicznością z Halkbankiem Ankara, który okazał się najlepszy w rundzie zasadniczej. Podopieczni Mariusza Sordyla triumfowali w trzech setach, ale nie można powiedzieć, by spotkanie było jednostronnym widowiskiem. Druga partia zakończyła się dopiero po walce na przewagi, a w pozostałych goście przekroczyli barierę 20 oczek. Mimo że w przyjęciu obie drużyny spisały się na podobnym poziomie, to jednak na siatce uwidoczniła się przewaga Fenerbahce, które uzyskało o 8% lepszą skuteczność w ataku, a także zapisało na swoim koncie aż 11 udanych bloków. Spore znaczenie miała też zagrywka. Mimo że gospodarze popełnili w niej sporo błędów, to jednak zapisali też na swoim koncie 5 asów serwisowych.

Tym razem liderem drużyny prowadzonej przez Mariusza Sordyla został Salvador Hidalgo Oliva, który zapisał na swoim koncie 15 oczek, ale warto zwrócić uwagę na równomierne rozłożenie zdobyczy punktowych w Fenerbahce, bowiem aż czterech zawodników zdobyło przynajmniej 10 oczek. Wśród nich byli jeszcze Wouter Ter Maat, Emre Batur oraz Oguzhan Karasu. Po drugiej stronie siatki najjaśniejszą postacią był Drażen Luburić, który wywalczył 12 punktów, ale to było zbyt mało, aby pokonać ekipę ze Stambułu. Dlatego Halkbank będzie musiał próbować odrabiać straty w meczu przed własną publicznością, który odbędzie się 15 kwietnia.

Drugi pojedynek półfinałowy był jednostronnym widowiskiem, w którym Arkas Izmir na wyjeździe ograł Galatasaray Stambuł. Gospodarze szczególnie w dwóch pierwszych setach byli tłem dla rywali. W trzecim przekroczyli barierę 20 oczek, ale na więcej nie było ich stać. Mimo że dysponowali lepszą skutecznością przyjęcia perfekcyjnego, to na siatce znacząco odstawali od rywali. Ci uzyskali ponad 50% skuteczności w ofensywie, a sporo punktów zdobyli także blokiem. Pierwszoplanową postacią w szeregach ekipy z Izmiru był Adis Lagundzija, który zgromadził na swoim koncie 23 punkty.

W rywalizacji o miejsca 5-8 pewną wygraną odniosło Maliye Milli Piyango Ankara, które na wyjeździe rozprawiło się z Ziiratem Ankara w trzech setach. Najbardziej wyrównana walka trwała w drugiej partii, w której gospodarze zdobyli 23 oczka. Na przestrzeni całego meczu byli jednak słabsi od rywali w każdym elemencie, a ponad 50% skuteczności w ataku w połączeniu z 10 blokami dało pewne zwycięstwo zespołowi gości. Prym w jego szeregach wiódł Ibrahim Halil Yucel, który zapisał na swoim koncie 15 punktów.

W drugim meczu Tokat Beleddiye Plevne u siebie pokonał w trzech setach BBSK Stambuł. Jednak i tym razem nie było to widowisko pod dyktando jednej drużyny. Goście dzielnie walczyli, ale wszystkie sety przegrali w końcówkach. Mimo że na przestrzeni całego pojedynku na podobnym poziomie obie drużyny zaprezentowały się w przyjęciu, a przyjezdni zapisali na koncie nawet o dwa bloki więcej, to kluczowa okazała się o prawie 10% wyższa skuteczność gospodarzy w ataku. To ona dała im zwycięstwo. Ich liderem był Okello Daudi, który zdobył 22 oczka.