Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Drużyna Sordyla na fali, kryzys Galatasaray

Turcja M: Drużyna Sordyla na fali, kryzys Galatasaray

fot. fenerbahce.org

W siedemnastej kolejce kolejną wygraną odniosło prowadzone przez Mariusza Sordyla Fenerbahce Stambuł, które tym razem ograł Ziraat Ankara. Wygrane na koncie zapisały także między innymi Arkas Izmir i Halkbank Ankara, za to w kryzysie jest Galatasaray, które po kolejnej porażce spadło już na czwarte miejsce.

Nie ma mocnych na Fenerbahce Stambuł, które w miniony weekend ograło na wyjeździe Ziraat Ankara. Moment słabości drużynie prowadzonej przez Mariusza Sordyla przytrafił się w trzeciej odsłonie, ale do podziału łupów nie dopuściła. Mimo że dysponowała znacznie mniej stabilnym przyjęciem, to nadrobiła to na siatce, osiągając ponad 50% skuteczności w ataku. Do tego dołożyła 10 bloków oraz 8 asów serwisowych, co wystarczyło do odniesienia zwycięstwa. Niemal tradycyjnie pierwszoplanowymi postaciami w szeregach lidera tureckiej ekstraklasy byli Wouter Ter Maat oraz Salvador Hidalgo Oliva, którzy łącznie wywalczyli 49 punktów.Atut własnego parkietu wykorzystał Arkas Izmir, który rozprawił się z Arhavi Artvin. Po pierwszych dwóch łatwo wygranych setach przytrafiła mu się chwila dekoncentracji, ale w czwartej odsłonie postawił kropkę nad „i”. Nie było elementu, w którym goście byliby lepsi od rywali. Przewaga gospodarzy zaczynała się w zagrywce, a kończyła na siatce. W ataku uzyskali ponad 50% skuteczności, a do tego dołożyli 14 bloków. Prym w ich szeregach wiódł Yigit Gulmezoglu, który zapisał na swoim koncie 22 punkty.

Niespodzianki nie sprawił Sorgun, który jednak postraszył Halkbank Ankara. Po dwóch setach nawet był remis, ale kluczowa była trzecia odsłona, którą goście wygrali po walce na przewagi. Mecz zamknęli w czterech partiach. Mimo że popełnili aż 18 błędów w polu serwisowym oraz dysponowali znacznie słabszym przyjęciem, to ich przewaga uwidoczniła się na siatce. Uzyskali ponad 50% w ataku oraz 14 oczek wywalczyli w bloku. Ich liderem okazał się do niedawna grający w Viśle Bydgoszcz Toncek Stern, który zgromadził na swoim koncie 23 punkty.

Trwa za to kryzys Galatasaray Stambuł, które w siedemnastej kolejce musiało uznać wyższość Bursy B. Sehir Belediyesi. Mimo że mecz był wyrównanym widowiskiem, to zakończył się w trzech setach. Obie drużyny na podobnym poziomie zaprezentowały się w przyjęciu oraz w ataku, ale więcej bloków na koncie oraz punktowych zagrywek zapisali na koncie gospodarze, co okazało się być ich kluczem do sukcesu. Pierwszoplanową postacią w ich szeregach został Kaan Ediz Firincioglu, który zapisał na swoim koncie 21 punktów. Za to siatkarze ze Stambułu mają nad czym myśleć przed kolejnymi meczami, bowiem spadli już na czwarte miejsce w tabeli.

Po pewne punkty sięgnął Spor Toto Ankara, który u siebie wykazał wyższość nad Tokat Belediye Plevne. Najwięcej walki było w drugiej partii, ale goście przegrali ją po walce na przewagi. Mimo że popełnili mniej błędów w polu serwisowym, to w pozostałych elementach byli słabsi od rywali. Gospodarze osiągnęli lepszą skuteczność w przyjęciu, częściej punktowali w bloku, ale największa dysproporcja była w ataku, w którym ekipa z Ankary uzyskała o ponad 20% wyższą skuteczność. Pierwsze skrzypce w jej szeregach grali Nicolas Bruno oraz Lincoln Alexander Williams, którzy łącznie zdobyli 37 punktów.

Na koniec kolejki BBSK Stambuł podzieliło się punktami z Inegolem. Goście prowadzili już 2:0, ale ambitni gospodarze doprowadzili do tie-breaka. W nim jednak nie poszli za ciosem, a wygrali go przyjezdni. Mimo że w całym meczu siatkarze ze Stambułu popełnili mniej błędów w polu serwisowym, częściej punktowali w bloku (7 czap) oraz dysponowali stabilniejszym przyjęciem, to nie wystarczyło im to do odniesienia zwycięstwa. Kluczowa dla losów meczu okazała się ponad 50% skuteczność Inegolu w ataku. Prym w jego szeregach wiódł Bjorn Fredric Gusstavson, który zapisał na swoim koncie aż 28 oczek.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi tureckiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved