Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Drużyna Dawida Konarskiego nie ugrała seta w Stambule

Turcja M: Drużyna Dawida Konarskiego nie ugrała seta w Stambule

fot. ziraatbankasisporkulubu.com

Miniony weekend nie był udany dla Ziraatu Bankasi Ankara. Drużyna, w której liderem jest Dawid Konarski, poniosła porażkę na wyjeździe z Fenerbahce Stambuł. Goście nie ugrali nawet seta, a brak zdobyczy punktowej sprawił, że powiększyła się ich strata do liderującego Halkbanku.

Kolejnej porażki w ostatnich tygodniach doznał Ziraat Bankasi Ankara. Drużyna Dawida Konarskiego tym razem przegrała w Stambule z miejscowym Fenerbahce. Mimo że wszystkie trzy sety były dość wyrównane, to w każdym z nich decydujące słowo należało do gospodarzy. Wprawdzie obie drużyny dysponowały porównywalnym przyjęciem, ale gospodarze zdecydowanie lepiej zaprezentowali się na siatce. W ofensywie ich skuteczność przekroczyła 60 proc., a lepiej od rywali zaprezentowali się też w bloku. Pierwsze skrzypce w Fenerbahce grał Alan Sket, który zgromadził na swoim koncie 14 punktów. Dzielnie wspierali go też Metin Toy oraz Guillaume Quesque, którzy zdobyli odpowiednio 11 i 10 oczek.W Ziraacie prym wiódł Dawid Konarski, który zapisał na swoim koncie 15 oczek. W całym meczu atakował aż 27 razy, ale tylko 11 zbić zamienił na punkty, co dało mu 41 proc. skuteczności w ofensywie. Dodatkowo trzy punkty dołożył w bloku, a także jednego asa serwisowego. Jednak zabrakło mu wsparcia ze strony kolegów. Szczególnie zabrakło skuteczności Denisa Kaliberdy oraz Olega Antonova, a porażka spowodowała, że ekipa z Ankary zwiększyła stratę do liderującego Halkbanku.

Obecnie Halkbank ma sześć punktów przewagi nad zespołem Dawida Konarskiego. W miniony weekend siatkarze z Ankary szybko i łatwo rozprawili się z Jeopark Kula Bld. Gospodarze tylko w trzeciej partii bardziej postawili się faworytom, ale zabrakło im skuteczności w defensywie i ofensywie. Halkbank świetnie prezentował się w przyjęciu, a jego skuteczność w ataku przekroczyła 50%. Niemal tradycyjnie już pierwszoplanowymi postaciami w drużynie z Ankary byli Burutay Subasi oraz Fernando Hernandez. Z kolei Arkas Izmir bardzo szybko rozprawił się ze Stambuł BBSK. Wszystkie trzy sety gospodarze mieli pod kontrolą, a goście w żadnym z setów nie dobrnęli nawet do granicy 20 oczek. Siatkarze Arkasu świetnie spisali się w przyjęciu, a to przełożyło się na ich ponad 50-procentową skuteczność w ataku. Pierwsze skrzypce w szeregach ekipy z Izmiru wiedli Adis Lagundzija oraz Jao Paulo Bravo, którzy zgromadzili na swoim koncie 13 oraz 11 oczek.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi tureckiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved