Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Dokończono fazę zasadniczą, Fenerbahce zwycięzcą

Turcja M: Dokończono fazę zasadniczą, Fenerbahce zwycięzcą

fot. fenerbahce.org

W wielu krajach z powodu pandemii koronawirusa zdecydowano się na zawieszenie rozgrywek. W Turcji dokończono fazę zasadniczą. W ostatniej jej kolejce planowe wygrane zanotowały na koncie Fenerbahce Mariusza Sordyla, Galatasaray i Halkbank, za to przegrał Arkas ze Spor Toto.

W wielu krajach z powodu koronawirusa rozgrywki ligowe zostały zawieszone. Nie stało się tak w Turcji, gdzie w weekend dokończono fazę zasadniczą. Fenerbahce prowadzone przez Mariusza Sordyla u siebie odprawiło z kwitkiem Inegol. Trochę walki było tylko w premierowej odsłonie, w której goście przekroczyli 20 oczek. W pozostałych byli tłem dla rywali. Jedynie w bloku dotrzymali im kroku. Największa przewaga faworytów uwidoczniła się w zagrywce, którą punktowali 11 razy przy tylko 8 błędach. Pierwsze skrzypce w ich szeregach grali Thibault Rossard oraz Salvador Hidalgo Oliva, którzy zdobyli po 14 punktów.Pewną wygraną odniosło Galatasaray, które u siebie w trzech setach rozprawiło się z Arhavi Artvin. O ile druga i trzecia partia były w miarę wyrównane, o tyle w premierowej odsłonie gospodarze udzielili rywalom lekcji siatkówki, pozwalając im zdobyć tylko 10 oczek. Ich dominacja widoczna była w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a szczególnie na siatce. Uzyskali ponad 50% skuteczności w ataku, a do tego dołożyli 13 bloków. Ich liderem w tym meczu był Yasin Aydin, który zgromadził na swoim koncie 13 oczek.

Po komplet punktów sięgnął także Ziraat Ankara, który we własnej hali odprawił z kwitkiem Sorgun. Wprawdzie mecz źle zaczął się dla gospodarzy, ale od drugiej partii przejęli inicjatywę na boisku i nie oddali jej do końca spotkania. Goście dotrzymali im kroku tylko w bloku, ale ich znacznie wyższa skuteczność w przyjęciu oraz w ataku spowodowała, że przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Niemal już tradycyjnie pierwszoplanową postacią w ich szeregach był Escobar Yadrian Silva, który wywalczył 24 oczka.

Zacięty mecz rozegrały Bursa B. Sehir oraz BBSK Stambuł. Zakończył się on wygraną gości w czterech setach. Wszystkie z nich kończyły się walką na przewagi, a gospodarze tylko w drugiej odsłonie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Mimo że na swoim koncie zanotowali więcej bloków, a ich skuteczność w ataku przekroczyła 50%, to nie wystarczyło im to do wygranej. Kluczem do sukcesu zespołu ze Stambułu okazała się zagrywka, którą punktował 12 razy. Prym w jego szeregach wiedli Batuhan Avci oraz Ogbai Enaboifo, którzy łącznie zdobyli 47 punktów.

Planową wygraną odniósł Halkbank Ankara, który na wyjeździe rozprawił się z Tokat Belediye Plevne. Gospodarze nie postawili rywalom zbyt wysoko poprzeczki, nie dobijając w żadnym z setów nawet do granicy 20 punktów. Mimo że dysponowali stabilniejszym przyjęciem, to na siatce dominowali goście. Uzyskali oni 58% skuteczności w ataku. Do tego dołożyli 9 bloków, co wystarczyło im do odniesienia wygranej. Poprowadził ich do niej Efe Bayram, który zgromadził na swoim koncie 20 oczek.

W spotkaniu na szczycie doszło za to do podziału łupów. Spor Toto Ankara prowadził już z Arkasem Izmir 2:1, ale dopiero w tie-breaku przypieczętował zwycięstwo. Obie drużyny w ataku przekroczyły 50% skuteczności, w bloku 3 czapy na koncie więcej zanotowali nawet przyjezdni, ale popełnili oni znacznie więcej błędów, szczególnie w zagrywce, co przełożyło się na ich porażkę. Nie udało im się w pełni zatrzymać także Lincolna Alexandra Williamsa, który był wiodącą postacią w szeregach gospodarzy. Zapisał na swoim koncie 26 punktów, walnie przyczyniając się do ich wygranej. Porażka jednak nie zaszkodziła Arkasowi, który zajął drugą pozycję.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi tureckiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved