Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja K: Wygrana drużyny Skorupy, pierwszy punkt Salihli

Turcja K: Wygrana drużyny Skorupy, pierwszy punkt Salihli

fot. fenerbahce, org

Do zwycięskiej formy powróciło Fenerbahce Stambuł. Drużyna Katarzyny Skorupy bez najmniejszych problemów ograła Imperial Hastanesi Idman Ocagi. O krok od pierwszej wygranej było też Salihli Elżbiety Skowrońskiej, które prowadziło z Sariyerem 2:1, ale poległo w tie-breaku.

Na zwycięską ścieżkę powróciły siatkarki Fenerbahce Stambuł, które w kolejnej serii gier nie miały problemu z wykazaniem wyższości we własnej hali nad Imperialem Hastanesi Idman Ocagi. Przyjezdne tylko w drugiej partii próbowały dotrzymać kroku faworytkom, ale w miarę wyrównany wynik był w dużej mierze efektem aż siedmiu błędów popełnionych przez podopieczne trenera Abbondanzy. W pozostałych dwóch odsłonach dzieliły i rządziły one na boisku, a różnica nie jednej, a przynajmniej dwóch klas widoczna była głównie w premierowym secie, w którym pozwoliły przyjezdnym zdobyć tylko 8 oczek. Problemy gości zaczynały się już w przyjęciu, które na przestrzeni całego pojedynku ukształtowało się na poziomie 34%. Jeszcze słabiej było w ataku, przez co siatkarki Imperialu nie miały argumentów, by nawiązać choćby w miarę wyrównaną rywalizację z przeciwniczkami.

Tym razem ekipę ze Stambułu do sukcesu poprowadziła Kim Yeon-Koung, która zgromadziła na swoim koncie 14 punktów, notując ponad 50-procentową skuteczność w ataku. Tyle samo oczek na koncie zgromadziła Eda Erdem Dundar, ale ona punktowała nie tylko w ataku, ale solidną zaporę stanowiła również w bloku (4 czapy). Tradycyjnie swoje zrobiła także Brankica Mihajlović, choć tym razem jej skuteczność w ataku nie była zbyt imponująca. Za to w polu serwisowym świetnie zaprezentowała się Ergul Avci, która popisała się 3 asami serwisowymi. Całe spotkanie rozegrała także Katarzyna Skorupa, która zdobyła punkt udaną kiwką. Jednak zwycięstwa odnosiły także inne faworyzowane zespoły, w efekcie czego podopieczne trenera Abbondanzy plasują się obecnie na trzeciej pozycji w tabeli, choć do prowadzącego Vakifbanku mają tylko punkt straty.Pierwszy punkt w lidze zdobyło też Salihli, którego podstawową zawodniczką jest Elżbieta Skowrońska. Beniaminek tureckiej ekstraklasy miał nawet szansę na wygraną, bo prowadził u siebie z Sariyerem 2:1, ale w kolejnych dwóch odsłonach nie potrafił postawić kropki nad i. Mimo że na przestrzeni całego spotkania jego przyjęcie kształtowało się na podobnym poziomie, to tylko w zwycięskim drugim i trzecim secie jego wskaźnik w ataku przekroczył 50%, co było kluczem do sukcesu w tych częściach spotkaniach. W pierwszej i czwartej odsłonie przyjezdne wybiły rywalkom siatkówkę z głowy, stawiając szczelny blok, a w nim prym wiodła Ozgenur Yurtdagulen (4 czapy). Z kolei o porażce gospodyń w tie-breaku zadecydowało przede wszystkim aż sześć błędów własnych. Liderką gości była Seray Altay, która zdobyła 24 punkty i zakończyła mecz z ponad 50-procentową skutecznością w ataku.

W szeregach beniaminka pierwszoplanową postacią była Elżbieta Skowrońska, która wywalczyła 20 punktów. Wszystkie oczka polska przyjmująca zdobyła w ataku, w którym jej wskaźnik wyniósł 43%. Nieco lepiej spisała się w defensywie. Rywalki aż 35 razy kierowały na nią zagrywkę, a jej skuteczność przyjęcia pozytywnego ukształtowała się na poziomie 49%. Z dobrej strony pokazała się też Merve Albayrak, zdobywczyni 17 oczek. Za to bez wątpienia Salihli zabrakło dobrej gry Any Bjelicy, która zakończyła spotkanie z dorobkiem zaledwie 7 punktów, a jej skuteczność w ataku wyniosła zaledwie 21%. Można nawet pokusić się o wysunięcie tezy, że gdyby serbska atakująca pokazała się z lepszej strony, to jej drużyna mogłaby cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w sezonie. A tak z jednym oczkiem plasuje się na przedostatnim miejscu w stawce, wyprzedzając tylko Ilbank.

Fenerbahce Stambuł – Imperial Hastanesi Idman Ocagi 3:0
(25:8, 25:21, 25:17)

Salihli Bld. – Sariyer Bld. 2:3
(19:25, 25:22, 25:23, 13:25, 14:16)

Zobacz również
Wyniki i tabela tureckiej ekstraklasy kobiet

źródło: inf. własna, tvf.org.tr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved