Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja K: Tylko ekipa Agnieszki Rabki z sukcesem

Turcja K: Tylko ekipa Agnieszki Rabki z sukcesem

fot. Tomasz Tadrała

Oddala się mistrzostwo Turcji od drużyny Katarzyny Skorupy, która przegrała ważny mecz z Vakifbankiem Stambuł. Porażka z Ilbankiem sprawiła, że widmo spadku zagląda w oczy Salihli, w którego barwach gra Elżbieta Skowrońska. W niedzielę zwycięstwo odniosła tylko ekipa Agnieszki Rabki, która wykazała wyższość nad Halkbankiem.

Porażką pierwszy turniej finałowy zakończyło Fenerbahce Stambuł, które nie sprostało Vakifbankowi. Podopieczne trenera Abbondanzy tylko w trzeciej partii znalazły sposób na powstrzymanie przeciwniczek. Okazała się nim przede wszystkim trudna zagrywka, którą bezpośrednio zdobyły cztery oczka, oraz dość wysoka skuteczność w ataku. W pozostałych setach to przeciwniczki narzuciły „Żółtym Aniołom” swój rytm gry. Drużyna Katarzyny Skorupy miała spore problemy w przyjęciu, co przekładało się na jej siłę w ofensywie. Na dodatek tego dnia bardzo słabo radziła sobie w bloku. Tylko Kim Yeon-Koung próbowała przeciwstawić się podopiecznym trenera Guidettiego, ale jej 17 zdobytych oczek to było zbyt mało, tym bardziej że po drugiej stronie siatki gra rozkładała się na większą ilość zawodniczek. Liderką zwycięskiej ekipy okazała się Kimberly Hill, która zapisała na swoim koncie 22 oczka. Ale dzielnie wspierały ją Lonneke Sloetjes oraz Kubra Akman. Takiego komfortu nie miała Skorupa, która rozegrała całe spotkanie, ale nie znalazła recepty na wykreowanie siatkarki, która wsparłaby w ataku koreańską przyjmującą. Z biegiem trwania meczu taką rolę starała się spełnić Brankica Mihajlović, lecz tego dnia rywalki ze Stambułu były po prostu lepsze, dzięki czemu zrobiły znaczący krok do odzyskania mistrzowskiej korony.

Fenerbahce Stambuł – Vakifbank Stambuł 1:3
(20:25, 14:25, 25:22, 22:25)Zobacz również
Wyniki rywalizacji o miejsca 1-4 w lidze tureckiej kobiet

Pierwszy turniej decydujący o tym, która z ekip spadnie do niższej klasy rozgrywkowej, w fatalnym stylu zakończyło Salihli, które przegrało z Ilbankiem Ankara 0:3. Beniaminek praktycznie przez całe spotkanie był w defensywie, a próżno było szukać momentów, w których potrafiłby przejąć inicjatywę na boisku. Mimo że obie drużyny dysponowały porównywalną skutecznością w przyjęciu, to siła ofensywna była po stronie Ilbanku. W jego barwach ponownie kluczowymi postaciami były Ewa Janewa i Yanelis Santos, które zdobyły odpowiednio 16 i 15 oczek. Po drugiej stronie siatki odpowiadać próbowała im jedynie Ana Bjelica, która jednak nie miała wsparcia ze strony koleżanek. Słabe zawody rozegrała Elżbieta Skowrońska, która zapisała na swoim koncie tylko 9 punktów. Mimo że Polka nie była bardzo obciążona w przyjęciu, to nie przełożyło się to na jej skuteczność w ataku, która wyniosła zaledwie 37%. Na dodatek beniaminek popełnił znacznie więcej błędów, a drużyna z Ankary o wiele skuteczniej zaprezentowała się w bloku, co pozwoliło jej odnieść zasłużone i przekonujące zwycięstwo, zaś Salihli będzie miało nad czym myśleć przed drugim turniejem, bowiem jego sytuacja zaczyna się coraz bardziej komplikować.

Ważne zwycięstwo odniosła za to drużyna Agnieszki Rabki, choć polska rozgrywająca nie pojawiła się na boisku. Imperial Hastanesi Idman Ocagi wykazał wyższość nad Halkbankiem Ankara. Jednak początkowo niewiele na to wskazywało, bowiem w premierowej odsłonie siatkarki z Ankary dysponowały ponad 70-procentową skutecznością przyjęcia pozytywnego, co przekładało się też na solidny atak. Wydawało się, że wygrana walka na przewagi doda im wiatru w żagle, ale z biegiem trwania meczu ich siła ofensywna zaczęła słabnąć. Mało widoczne były dotychczasowe liderki Halkbanku – Carly Wopat i Gyselle de la Caridad, za to z akcji na akcję rozkręcały się zawodniczki z Trabzonu. Mimo że nie dysponowały one świetnym przyjęciem, to pierwsze skrzypce w ataku grała Kemena Kramenowa, a dzielnie wspierały ją Sanja Malagurski i Sinem Barut. Blok oraz mniejsza ilość błędów własnych także okazały się silną bronią drużyny Rabki, która od drugiego seta przejęła kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, nie pozwalając już przeciwniczkom wrócić do gry, a tym samym pierwszy turniej zakończyła korzystnym akcentem.

Ilbank Ankara – Salihli Bld. 3:0
(25:18, 25:21, 25:11)
Halkbank Ankara – Imperial Hastanesi Idman Ocagi Trabzon 1:3
(31:29, 16:25, 9:25, 18:25)

Zobacz również :
Wyniki rywalizacji o miejsca 9-12 w lidze tureckiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved