Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja K: Trudna sytuacja drużyny Skowrońskiej

Turcja K: Trudna sytuacja drużyny Skowrońskiej

Drugi turniej o utrzymanie się w tureckiej ekstraklasie rozpoczął się od pojedynku „polskich” zespołów, wśród których ponownie lepszy okazał się Imperial Hastanesi Idman Ocagi Trabzon. Zespół Elżbiety Skowrońskiej ugrał tylko seta, a zwycięstwo Ilbanku sprawiło, że Salihli spadło na ostatnie miejsce w podgrupie walczącej o miejsca 9-12.

Sobotni wieczór nie był szczęśliwy dla drużyny Elżbiety Skowrońskiej, która po raz kolejny w tym sezonie musiała uznać wyższość rywalek z Trabzonu. Szczególnie dwie pierwsze partie toczyły się pod dyktando Imperialu Hastanesi Idman Ocagi. Osiągnął on olbrzymią dominację na siatce, gdzie świetnie prezentował się w bloku, a dobry poziom trzymał również w ataku. Pierwsze skrzypce w jego szeregach grała Sanja Malagurski, która w całym spotkaniu zdobyła 26 oczek. Dzielnie wspierały ją Kemena Kramenowa i Sinem Barut i wydawało się, że beniaminek nie podniesie się już w tym meczu. Jednak sytuacja zmieniła się w trzecim secie, w którym ograniczył on ilość własnych błędów oraz poprawił skuteczność w ataku. Przełożyło się to na zdecydowanie bardziej wyrównaną walkę zakończoną zwycięstwem przez Salihli po walce na przewagi. Tego dnia kluczową postacią w jego szeregach była Ana Bjelica, która zgromadziła na swoim koncie 17 punktów. Można było przypuszczać, że poderwie ona do walki swoje koleżanki, tym bardziej że przeciwniczki nieco obniżyły loty od połowy spotkania. Jednak w zaciętej końcówce czwartej odsłony kluczowy okazał się blok, którym ekipa Agnieszki Rabki w całym spotkaniu zdobyła aż 17 oczek. W dużej mierze to właśnie dzięki temu elementowi odniosła zasłużoną wygraną. Polska rozgrywająca nie miała jednak zbyt wielkiego udziału w zwycięstwie, bowiem pojawiała się na boisku tylko na krótkich zmianach. Całe spotkanie rozegrała za to Elżbieta Skowrońska, kończąc je z dorobkiem 10 oczek. Nasza przyjmująca dostosowała się do poziomu koleżanek w defensywie, osiągając skuteczność na poziomie 48%. Zdecydowanie gorzej powiodło jej się w ataku, w którym skończyła zaledwie 9 z 37 rozegranych do niej piłek. Ta porażka sprawiła, że sytuacja jej ekipy coraz bardziej się komplikuje, tym bardziej że obecnie zajmuje on ostatnie miejsce w grupie zespołów walczących o miejsca 9-12.

Salihli Bld. – Imperial Hastanesi Idman Ocagi Trabzon 1:3
(18:25, 12:25, 26:24, 23:25)