Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja K: Poznaliśmy trzech z czterech półfinalistów

Turcja K: Poznaliśmy trzech z czterech półfinalistów

Trzy zespoły ze Stambułu uzyskały już awans do półfinałów mistrzostw Turcji siatkarek. To Eczacibasi, Vakifbank i Fenerbahce, które wygrały dwa mecze ćwierćfinałowe. W rywalizacji Galatasaray z Stambuł z Halkbankiem Ankara jest remis 1-1 i o awansie rozstrzygnie trzeci mecz w Stambule.

Vakifbank Stambuł nie miał żadnych kłopotów, by wygrać drugi mecz play-off z Besiktasem i pewnie awansować do półfinału mistrzostw Turcji. Podopieczne trenera Giovanniego Guidettiego wygrały we własnej hali w trzech szybkich setach do 16, 12 i 21, a najskuteczniejszą zawodniczką w zespole gospodyń była Lonneke Sloetjes, która zapisała na swoim koncie 16 punktów. W drużynie Besiktasu najwięcej, bo 12 punktów zdobyła Seyma Ercan. Maja Tokarska zagrała w dwóch pierwszych setach (w trzecim trener Kamil Soz wpuścił na boisko cztery rezerwowe zawodniczki) i zdobyła 3 punkty, kończąc wszystkie dwa ataki i popisując się jednym asem serwisowym.

Pewny awans uzyskał również zespół Eczacibasi Stambuł, który bez straty seta wygrał w drugim meczu z Nilüferem Belediye Bursa. Dobry mecz rozegrały Tijana Bosković (14 punktów) i Hande Baladin (12 punktów), które poprowadziły zespół gospodyń do wygranej. W drużynie gości wyróżniała się Anne Buijs, która zdobyła 14 punktów. Niespodziewane problemy napotkało Fenerbahce Stambuł, które po wygranej 3:1 na wyjeździe dość długo męczyło się we własnej hali z Bursą B.Şehir Belediye. Ostatecznie zespół ze Stambułu wygrał 3:2 i awansował do półfinału, w czym duży udział miała Polina Rahimowa, zdobywczyni 28 punktów. W zespole gości 33 oczka zapisała na swoim koncie Emilia Dimitrowa.

Po niespodziewanej porażce 2:3 z Halkbankiem w Ankarze Galatasaray Stambuł zrewanżował się rywalkom, wygrywając drugi mecz play-off we własnej hali 3:0. Najwięcej punktów dla gospodyń zdobyła Dobriana Rabadżiewa (15), ale dobry mecz zagrały również Neslihan Demir (14 pkt.), Tatjana Koszelewa (13 pkt.) i Sinead Jack (12 pkt.). W rywalizacji tej pary drużyn obecnie jest remis 1:1, a o awansie do półfinału rozstrzygnie trzeci mecz w Stambule, który rozegrany zostanie w piątek.