Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja K: Niespodzianki w ostatniej kolejce

Turcja K: Niespodzianki w ostatniej kolejce

W ostatniej kolejce tureckiej ekstraklasy siatkarek sypnęło niespodziankami. Fenerbahce Stambuł niespodziewanie przegrało z Seramiksanem Manisa, dając się wyprzedzić na ostatniej prostej Galatasaray. Punkt z szóstym w tabeli Halkbankiem stracił lider, Eczacibasi Stambuł, przegrał niespodziewanie Vakifbank. Swój mecz wygrał Besiktas, który ostatecznie zakończył rundę zasadniczą na 7. miejscu.

Największą niespodzianką 22. kolejki tureckiej ekstraklasy siatkarek była wyjazdowa porażka Fenerbahce Stambuł z Seramiksanem Manisa. Podopieczne trenera Jana De Brandta w niczym nie przypominały zespołu z czołówki tabeli i dość łatwo w trzech setach uległy rywalowi, który zajmuje 10. miejsce. W zespole gospodyń pierwsze skrzypce grała Meryem Boz, która zdobyła 14 punktów. Tyle samo na swoim koncie w zespole Fenerbahce zapisała Polina Rahimowa.

Ta porażka miała swoje konsekwencje w tabeli, bowiem Fenerbahce zostało zepchnięte na 4. miejsce przez zespół Galatasaray. Podopieczne Atamana Guneyligila pokonały bez problemu w trzech setach Çanakkale Bld. Ankara i zakończyły rundę zasadniczą na trzecim miejscu. W sobotnim meczu w zespole gospodyń wyróżniały się Dobriana Rabadżijewa (15 pkt.) oraz Tatjana Koszelewa (12 pkt.).

Do sporej niespodzianki doszło również w Bursie, gdzie B.Şehir Belediye pokonał 3:1 Vakifbank Stambuł. Trener Giovanni Guidetti będąc już pewnym drugiego miejsca po rundzie zasadniczej, zdjął z boiska po pierwszym wygranym secie Zhu Ting i Milenę Rasić. Zmienniczki nie dały rady i Vakifbank przegrał trzy kolejne sety mimo 14 punktów Lonneke Sloetjes i 13 Kelsey Robinson. W zespole gospodyń świetne zawody rozegrała Emilija Dimitrowa, która punktowała 26 razy.

To nie koniec niespodzianek, bowiem w niedzielę niespodziewanie punkt z Halkbankiem Ankara stracił lider rozgrywek, Eczacibasi Stambuł. Trener Marco Motta rozpoczął ten mecz bez Tijany Bosković i przegrał pierwszego seta do 23. Eczacibasi pewnie wygrało dwa kolejne sety, ale w czwartym gospodynie znów postawiły twarde warunki i dzięki skutecznej grze Rachel Perez i Echevarri Ramirez wygrały z liderem do…13. Zemsta była sroga – w decydującej partii Eczacibasi pozwoliło rywalkom na zdobycie zaledwie 5 punktów i ostatecznie wygrało 3:2. 19 punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyła Rachael Adams.

Besiktas Stambuł z Mają Tokarską w składzie pokonał w niedzielę 3:0 Nilüfer Belediye Bursa i ostatecznie zakończył rundę zasadniczą na 7. miejscu. Świetny mecz rozegrała Alesia Rychliuk, która zdobyła dla Besiktasu 29 punktów. Polska środkowa punktowała w tym meczu 7 razy, kończąc dwa z trzech ataków i pięciokrotnie blokując rywalki. W ostatnim meczu tej serii spotkań Beylikdüzü Ihtisas Stambuł wygrał 3:0 z Ilbankiem Ankara.