Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja K: Lider gubi punkty, Besiktas powalczył z Galatasaray

Turcja K: Lider gubi punkty, Besiktas powalczył z Galatasaray

Lider tureckiej ekstraklasy siatkarek w 10. kolejce pokonał na wyjeździe Bursa B.Şehir Belediye, ale dopiero po tie-breaku. Punkt do Eczacibasi odrobiły więc Vakifbank i Fenerbahce, które pewnie wygrały swoje spotkania. Besiktas Stambuł z Mają Tokarską w składzie stoczył zaciętą walkę z Galatasaray i przegrał dopiero po tie-breaku.

W 10. kolejce rozgrywek tureckiej ekstraklasy siatkarek w poważnych tarapatach w Bursie znalazł się lider tabeli, Eczacibasi Stambuł. Podopieczne Marco Motty przegrały pierwszego seta, potem przegrywały 1:2, zdołały jednak odwrócić losy spotkania i wyjść z niego zwycięsko. Eczacibasi wygrało w tie-breaku 15:12 i dzięki temu zachowało fotel lidera. 30 punktów w tym meczu zdobyła Tijana Bosković, 21 na swoim koncie zapisała Rachel Adams.

Punkt do lidera odrobiły goniące Eczacibasi zespoły Fenerbahce i Vakifbanku. Fenerbahce pewnie pokonało w Stambule 3:0 Çanakkale Bld. Ankara, gromiąc rywalki w trzecim secie 25:10. W zespole Jana de Brandta po 13 punktów zdobyły Natalia Pereira i Mia Jerkov, o dwa punkty mniej Dicle Nur Babat i Dundar Eda Erdem. Z wyjazdowego trzysetowego zwycięstwa cieszyły się również siatkarki Vakifbanku, które bez problemów pokonały Seramiksan Manisa. Słabszy dzień miała Zhu Ting, którą doskonale zastąpiły Lonneke Sloetjes (19 pkt.) oraz Kubra Caliskan (14 pkt.). Vakifbank ma dwa punkty straty do lidera oraz jeden do Fenerbahce.

W interesującym polskich kibiców spotkaniu Besiktas Stambuł prowadził już w derbowym meczu z Galatasaray 2:1, uległ jednak lokalnemu rywalowi po zaciętym tie-breaku, który zakończył się wynikiem 19:17 dla zespołu gości. W drużynie czwartego w tabeli Galatasaray, rywala Budowlanych Łódź w Lidze Mistrzyń, 18 punktów zdobyła Dobriana Rabadżiewa, o punkt mniej znana z polskiej ligi Sinead Jack oraz Christina Rusewa, a 16 punktów na swoim koncie zapisała Neslihan Demir. W drużynie Besiktasu nie do zatrzymania była Alesia Rychliuk, która zdobyła w tym spotkaniu 36 punktów. Słabszy dzień miała Maja Tokarska. Polska środkowa zdobyła w tym meczu 7 punktów, z czego 2 atakiem przy zaledwie 29% skuteczności. Dołożyła do tego dwa punktowe bloki i trzy asy serwisowe. Besiktas z czterema zwycięstwami na koncie i sześcioma porażkami zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli tureckiej ekstraklasy.

W pozostałych spotkaniach Halkbank Ankara pewnie w trzech setach pokonał najsłabszy w lidze Ilbank Ankara, a Beylikdüzü Ihtisas Stambuł wygrał 3:1 na własnym terenie z Nilüferem Belediye Bursa.