Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja K: Jedna niespodzianka w pierwszych meczach play-off

Turcja K: Jedna niespodzianka w pierwszych meczach play-off

W tureckiej ekstraklasie siatkarek rozpoczęła się faza play-off. Pierwsze mecze ćwierćfinałowe wygrały faworyzowane zespoły Eczacibasi, Vakifbanku i Fenerbahce. Niespodziewane problemy miał Galatasaray Stambuł, który przegrał po tie-breaku w Ankarze z Halkbankiem. Awans do półfinału uzyskają zespoły, które wygrają dwa mecze.

Nie było zbyt wielu emocji w pierwszym meczu play-off pomiędzy Besiktasem Stambuł a Vakifbankiem. Zespół Mai Tokarskiej przegrał w trzech szybkich setach do 20, 13 i 14 i drugi mecz, którego gospodarzem będzie Vakifbank będzie zapewne tylko formalnością. W drużynie prowadzonej przez trenera Giovanniego Guidettiego wyróżniła się Lonneke Sloetjes, która zdobyła 18 punktów, Zhu Ting tym razem punktowała tylko 12 razy. W zespole gospodyń 12 punktów na swoim koncie zapisała Seyma Ercan, dotychczasowa liderka zespołu, Alesia Rychliuk zdobyła 10 punktów. Maja Tokarska punktowała trzykrotnie, kończąc jeden z czterech ataków i dwukrotnie zdobywając punkt zagrywką.

Nilüfer Belediye Bursa postawił się zwycięzcy rundy zasadniczej, zespołowi Eczacibasi Stambuł, tylko w pierwszym secie meczu ćwierćfinałowego, który przegrał na przewagi 25:27. W pozostałych dwóch partiach podopieczne trenera Marco Motty wyraźnie dominowały i dyktowały warunki gry. Jak zwykle świetne spotkanie rozegrała Tijana Bosković, która zdobyła dla swojej drużyny 16 punktów, 11 punktów zapisała na swoim koncie Jordan Larson. W zespole gospodyń, który ma niewielkie szanse na awans do półfinału, 14 punktów zapisała na swoim koncie Anne Buijs.

Zwycięstwo odniósł również zespół Fenerbahce Stambuł, który pokonał w wyjazdowym meczu Nilüfer Belediye Bursa 3:1. Gospodynie wygrały drugą partię spotkania dzięki niesamowitej skuteczności Emilii Dimitrowej, która zdobyła w całym spotkaniu aż 32 punkty. W zespole gości 22 razy punktowała Polina Rahimowa, po 14 punktów zdobyły Dicle Nur Babat oraz Eda Erdem. Fenerbahce jest zdecydowanym faworytem do awansu do półfinału.

Niespodzianką zakończył się pierwszy mecz ćwierćfinałowy pomiędzy Halkbankiem Ankara a Galatasaray Stambuł. Pierwszego seta do 23 wygrał faworyzowany zespół gości, ale Halkbank nie odpuszczał i dwie kolejne partie padły łupem zespołu z Ankary. Galatasaray szybko doprowadził do remisu, wygrywając do 15, ale największe emocje były w decydującej partii. Po zaciętej bitwie na przewagi siatkarki Halkbanku wygrały 19:17, stając się sprawcą pierwszej niespodzianki w fazie play-off. W zespole gospodyń 25 punktów zdobyła Rosell Wilma Salas, trzy punkty mniej w drużynie Galatasaray na swoim koncie zapisała Tatjana Koszelewa.

Drugie mecze play-off rozegrane zostaną od wtorku do czwartku.