Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja K: Fenerbahce nie rezygnuje z walki o tytuł

Turcja K: Fenerbahce nie rezygnuje z walki o tytuł

Na początek drugiego turnieju mistrzowskiego Fenerbahce Stambuł, w którego barwach gra Katarzyna Skorupa, pokonało Galatasaray Stambuł. Podopieczne Marcelo Abbondanzy przegrały jednak jednego seta, co może mieć znaczenie w końcowym rozrachunku. Tym bardziej, że najgroźniejszy rywal żółtych aniołów – Vakifbank nie oddał Eczacibasi nawet seta i jest bliżej odzyskania mistrzowskiej korony.

W lidze tureckiej walka o medale wkracza w decydującą fazę. Na inaugurację drugiego, a zarazem ostatniego turnieju mistrzowskiego drużyna Katarzyny Skorupy pokonała Galatasaray Stambuł 3:1. Moment słabości przytrafił jej się tylko w drugiej partii, w której przeciwniczki ze Stambułu postawiły na spore ryzyko w polu serwisowym, zdobywając bezpośrednio zagrywką aż 4 oczka. Ponadto mogły liczyć na dużą ilość błędów własnych podopiecznych trenera Abbondanzy oraz na ich słabą skuteczność w ataku. Jednak w pozostałych partiach role całkiem się odwróciły. Zupełnie niewidoczna była liderka Galatasaray – Nadia Centoni, która cały pojedynek zakończyła z zaledwie 11-procentową skutecznością w ataku. W takiej sytuacji na pierwszoplanową postać wyrosła Cursty Jackson, która zapisała na swoim koncie 14 oczek. To jednak okazało się zbyt mało, a słaba siła ofensywna w pozostałych setach nie pozwoliła Galatasaray pokrzyżować planów faworytkom. Te wyraźnie poprawiły jakość pozytywnego przyjęcia, ograniczyły liczbę błędów własnych, a także zwiększyły siłę w ataku między innymi przez pojawienie się w trakcie spotkania Brankicy Mihajlović. Ale pierwsze skrzypce w ich szeregach grała Kim Yeon-Koung, która zdobyła 24 punkty. Mogła liczyć też na wsparcie wspomnianej wyżej Mihajlović, a także Polen Uslupehlivann i Edy Erdem-Dundar, które zdobyły przynajmniej po 10 oczek. Mankamentem Fenerbahce w tym meczu była skuteczność perfekcyjnego przyjęcia, która ukształtowała się na poziomie 13%. Chcąc walczyć o mistrzostwo, żółte anioły muszą poprawić się w tym elemencie. Katarzyna Skorupa pojawiła się na boisku w trakcie spotkania, ale nie zdołała zapisać na swoim koncie ani jednego oczka. Czwartkowa wygrana pozwoliła ekipie ze Stambułu pozostać w grze o mistrzostwo Turcji, ale zwyciężył też Vakifbank, w dodatku bez straty seta i to on jest w korzystniejszej sytuacji przed decydującymi pojedynkami.

Fenerbahce Stambuł – Galatasaray Stambuł 3:1
(25:16, 21:25, 25:11, 22:25)