Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Tuomas Sammelvuo: Jak najdłużej być w grze

Tuomas Sammelvuo: Jak najdłużej być w grze

fot. FIVB

W pierwszym meczu grupy A mistrzostw Europy siatkarzy w czwartek o godzinie 17.30 Estonia zmierzy się w Gdańsku z Finlandią. – Nie koncentrujemy się tylko na spotkaniu z tym rywalem – zapewnił trener Estończyków Gheorghe Cretu.

W mistrzostwach Starego Kontynentu zdecydowanie większym doświadczeniem mogą pochwalić się Finowie, którzy 15. razy wzięli udział w finałowym turnieju, podczas kiedy Estończycy grali w nim czterokrotnie. Reprezentacja Suomi najwyższe miejsce, czwarte, zajęła w czempionacie w 2007 roku w Rosji – w tamtej drużynie grał m.in. jej obecny szkoleniowiec Tuomas Sammelvuo. Z kolei drużyna z Inflant nie zdołała uplasować się w czołowej „10”.Faworytami nie tylko grupy A, ale również do miejsc na podium są Serbia i Polska, natomiast dwie pozostałe drużyny rywalizować powinny o trzecie miejsce, które zapewni udział w play-off o prawo gry w ćwierćfinale. Drużyna, która zajmie czwartą lokatę w grupie, pożegna się z turniejem.

Nie koncentrujemy się tylko na czwartkowym spotkaniu, bo nie ma dla mnie znaczenia, z kim przyjdzie nam się zmierzyć w pierwszym meczu. To są mistrzostwa Europy i w każdej konfrontacji trzeba prezentować odpowiednio wysoki poziom. Być może z tercetu naszych rywali Finlandia uchodzi za najsłabszy zespół, ale nie uważam, żeby była to słaba drużyna – ocenił Cretu, który przez trzy ostatnie lata prowadził Zagłębie Lubin.

Z podobnego założenia wychodzi również szkoleniowiec Finlandii. – Nasza kadra jest bardzo zmieniona, ale i tak chcemy w tych mistrzostwach, a nie tylko w pierwszym meczu, zaprezentować się z jak najlepszej strony. Oczywiście zależy nam, aby jak najdłużej być w Polsce w grze – przyznał Sammelvuo.

Więcej w serwisie eurosport.onet.pl

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved