Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Tunezyjczycy obronili tytuł mistrzów Afryki

Tunezyjczycy obronili tytuł mistrzów Afryki

Siatkarze Tunezji po raz drugi z rzędu zostali mistrzami Afryki. W niedzielę pokonali w meczu finałowym w Tunisie 3:2 reprezentację Kamerunu, broniąc w ten sposób tytułu zdobytego dwa lata temu w Kairze. Brązowymi medalistami mistrzostw Afryki zostali siatkarze Algierii, którzy okazali się lepsi od Egipcjan.

Od 21 lipca w Tunisie trwał turniej finałowy mistrzostw Afryki z udziałem dziesięciu narodowych reprezentacji. Tytułu mistrzowskiego bronili Tunezyjczycy, którzy dwa lata temu przerwali dwunastoletnią dominację reprezentacji Egiptu na kontynencie afrykańskim.

Zespoły zostały podzielone na dwie pięciodrużynowe grupy. W grupie A Tunezyjczycy triumfowali przed Algierią, z grupy B do półfinału awans uzyskali siatkarze Kamerunu, którzy wyprzedzili Egipt. W półfinale Tunezja mimo porażki w pierwszym secie, pokonała 3:1 reprezentację Egiptu. W drugim meczu półfinałowym Kamerun w trzech setach rozprawił się z Algierią.

W meczu o brązowy medal Egipcjanie wygrali pierwszego seta, jednak w trzech kolejnych musieli uznać wyższość rywali z Algierii. Były to pierwsze mistrzostwa Afryki od 2001 roku, w których siatkarze Egiptu znaleźli się poza podium. W meczu finałowym nie brakowało emocji. Pierwszego seta wygrali siatkarze Kamerunu, jednak w dwóch kolejnych lepsi okazali się obrońcy tytułu mistrzowskiego. Kamerun doprowadził do tie-breaka, ale w decydującej partii górą byli Tunezyjczycy i to oni wygrali cały turniej. Był to dziesiąty złoty medal siatkarzy Tunezji w mistrzostwach Afryki.