Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Tunezja, Egipt i Kamerun uczestnikami mistrzostw świata

Tunezja, Egipt i Kamerun uczestnikami mistrzostw świata

fot. Łukasz Krzywański

Pod koniec października rozegrano mistrzostwa Afryki, które były jednocześnie kwalifikacjami do przyszłorocznych mistrzostw świata. Awans uzyskali Tunezyjczycy, Egipcjanie i Kameruńczycy. Oznacza to, że zostały już tylko dwa wolne miejsca na turniej we Włoszech i Bułgarii. Powalczą o nie cztery drużyny NORCECA: Kuba, Portoryko, Meksyk i Gwatemala.

W dniach 22-29 października w Egipcie 14 reprezentacji z Afryki walczyło o tytuł mistrza kontynentu oraz przepustkę do mistrzostw świata. Z tego turnieju trzy drużyny miały uzyskać awans. Jako pierwsze swoje bilety zdobyły Tunezja i Egipt, wygrywając swoje półfinały. W finale nie obyło się bez niespodzianki. Tunezyjczycy pokonali bowiem gospodarzy bez straty seta (25:22, 25:20, 25:15). Tym samym przerwana została seria Egipcjan, którzy od 2005 roku byli niepokonani w krajowym czempionacie. W ostatnim dniu zmagań o trzecią przepustkę walczyły Kamerun i Algieria. Ostatecznie to grupowi rywale Polaków z 2014 roku pokonali rywali 3:1 (23:25, 25:21, 25:21, 27:25), dzięki czemu CAVB będzie reprezentowana przez te same trzy zespoły, co podczas poprzednich mistrzostw świata.Po mistrzostwach Afryki znamy już 22 z 24 zespołów, które wystąpią podczas turnieju we Włoszech i Bułgarii. Zapewnione miejsca mieli gospodarze – Włosi i Bułgarzy oraz obrońcy tytułu – Polacy. Pozostałe reprezentacje, które wystąpią w mistrzostwach świata, to: Francja, Holandia, Słowenia, Rosja, Serbia, Finlandia, Japonia, Australia, Belgia, Brazylia, Iran, Chiny, Argentyna, Dominikana, USA, Kanada, Tunezja, Egipt oraz Kamerun. Dwa wolne miejsca należą do zwycięzców turnieju kwalifikacyjnego NORCECA.

Ostatnie bilety zostaną rozdane po rozgrywkach w Hawanie, gdzie zmierzą się reprezentacje Kuby, Portoryko, Meksyku oraz Gwatemali. Turniej ten został zaplanowany w związku z problemami z przygotowaniem i transportem, z jakim borykały się reprezentacje zarówno Kuby, jak i Portoryko. Ze względu na huragany Irma i Maria, które dokonały zniszczeń w tych krajach we wrześniu, drużyny te nie mogły zagrać w regularnych kwalifikacjach. Mecze ostatnich kwalifikacji do mistrzostw świata rozegrane zostaną w dniach 10-12 listopada. Na inaugurację turnieju Portoryko zagra z Meksykiem, a Kuba z Gwatemalą. 11 listopada odbędą się starcia Portoryko z Gwatemalą i Kuby z Meksykiem. Ostatniego dnia zagrają Meksyk i Gwatemala oraz Kuba – Portoryko.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved