Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > TSV Sanok rozpoczyna przygotowania do rozgrywek

TSV Sanok rozpoczyna przygotowania do rozgrywek

TSV Sanok II-ligowe rozgrywki zakończył tylko z jedną porażką i zasłużenie awansował do I ligi. Obecnie ekipa z Podkarpacia 1 sierpnia rozpocznie intensywne przygotowania do zbliżającego się sezonu 2016/2017.

Po tym jak sanoczanie uzyskali promocję do I ligi, w klubie doszło do kilku zmian. Jedną z najważniejszych jest zmiana na stanowisku pierwszego szkoleniowca drużyny. Piotra Podporę, który prowadził sanoczan w dwóch ostatnich sezonach, zastąpił Krzysztof Frączek. Ten ostatni był szkoleniowcem największej rewelacji II-ligowych rozgrywek – Neobusa Niebylec. Beniaminek z Niebylca dotarł do turnieju finałowego, a w nim musiał uznać wyższość sanoczan i Czarnych Rząśnia. Podopieczni Krzysztofa Frączka rozpoczną przygotowania 1 sierpnia. Spotkają się na kilku treningach w Rzeszowie, gdzie mieszka większość graczy. Z kolei 8 lub 15 sierpnia zawodnicy TSV zameldują się w Sanoku. Tu zaplanowano dwutygodniowy obóz.Przez pierwsze trzy tygodnie będziemy trenowali codziennie po południu oraz trzy razy w tygodniu do południa. Skupimy się na przygotowaniu siłowym, popracujemy nad wytrzymałością maksymalną i specjalną. Podczas zajęć w hali będziemy szlifować technikę i sprawdzać fragmenty gry. Na końcu zajmiemy się taktyką – mówi Krzysztof Frączek, trener TSV.

Drużyna rozegra serię spotkań kontrolnych. Pod koniec sierpnia w Kielnarowej z drużyną z Nysy (I liga). We wrześniu, podczas turnieju w Zawierciu, z gospodarzami (I liga) oraz AGH Kraków (I liga). Czwarty uczestnik na razie nie jest znany. Z kolei w ostatni weekend września planowana jest organizacja turnieju towarzyskiego w Sanoku. Miałyby w nim wziąć udział zespoły: AGH Kraków, Norwid Częstochowa (I liga) oraz Świdnik (słowacka ekstraklasa). TSV zagra w jeszcze jednych zawodach w okresie między 9 a 20 września. Szczegóły nie są na razie znane. Start I ligi nastąpi najprawdopodobniej na początku października (nie ma oficjalnego terminarza).

Wiadomo, że siatkarze TSV nie zmienią szczęśliwej dla nich hali. To właśnie w Centrum Sportowo-Dydaktycznym PWSZ w Sanoku sanoczanie święcili ubiegłosezonowy triumf i to właśnie hala sanockiej uczelni będzie gościć pierwszoligowe zespoły.

Pod koniec czerwca zawodnicy otrzymali od trenera precyzyjny plan indywidualnych przygotowań na siłowni. Siatkarze nie ukrywają, że nie mogą się doczekać pierwszych wspólnych treningów. – Odliczamy dni. Cały czas przygotowujemy się indywidualnie, ale to nie to samo, co zajęcia drużynowe. Czekamy na pierwsze wspólne treningi – mówi Tomasz Kusior, środkowy TSV.

Tuż po zakończeniu rozgrywek sezonu 2015/2016 ostro zabrano się za kompletowanie składu. Od dłuższego czasu wiadomo, że w zespole pozostaną: Paweł Przystaś, Patryk Łaba, Paweł Rusin, Daniel Gąsior, Tomasz Kusior, Grzegorz Gnatek i Kamil Dembiec. Dołączają do nich: Łukasz Jurkojć, Filip Frankowski, Damian Wierzbicki, Roman Oroń, Jakub Procanin oraz Tomasz Głód.

Oprócz poszukiwania sponsorów i budowy składu włodarze klubu myślą o ofercie dla kibiców, na których w kontekście przyszłej edycji rozgrywek bardzo liczą.

– I liga to wysoki poziom. Będziemy jedynym reprezentantem Podkarpacia na tym szczeblu. Wierzymy, że kibice z Sanoka nadal będą z nami, ale mamy też nadzieję, że na nasze mecze będą przychodzili również sympatycy dyscypliny z innych regionów województwa. Mogę zapewnić, że wzorem lat ubiegłych przygotujemy niespodzianki dla publiczności – mówi Robert Hnat, wiceprezes TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok.

Prawdopodobna kadra TSV Sanok na debiutancki sezon w I lidze w sezonie 2016/2017:
rozgrywający: Paweł Przystaś, Łukasz Jurkojć
środkowi: Tomasz Kusior, Grzegorz Gnatek, Roman Oroń
przyjmujący: Patryk Łaba, Paweł Rusin, Filip Frankowski, Jakub Procanin
atakujący: Daniel Gąsior, Damian Wierzbicki
libero: Kamil Dembiec, Tomasz Głód
trener: Krzysztof Frączek

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn przed sezonem 2016/2017

źródło: esanok.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved