Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trzy miesiące przerwy Pawła Halaby

Trzy miesiące przerwy Pawła Halaby

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Paweł Halaba skręcił staw skokowy podczas rozgrywanego 5 grudnia meczu z Resovią w Rzeszowie. – Paweł jest już po operacji, która przebiegła nawet lepiej, niż zakładali lekarze. Ale to bardzo poważna kontuzja. Mamy problem, bo będziemy musieli sobie radzić bez niego najprawdopodobniej przez trzy miesiące – mówi drugi trener Politechniki Konrad Cop.

Paweł Halaba błysnął już w pierwszej kolejce PlusLigi, kiedy Politechnika wygrała 3:2 u siebie z Cuprum Lubin. – Nie czułem żadnego stresu, nic. Może po prostu nauczyłem się z tym walczyć, bo denerwowałem się wcześniej, na mistrzostwach świata juniorów, kiedy graliśmy z Rosjanami – mówił po tamtym spotkaniu. Halaba był kluczowym zawodnikiem reprezentacji, którą na tamtej nieudanej imprezie w Meksyku (Polacy nie wyszli z grupy – przyp. red.) prowadził Jakub Bednaruk.Bednaruk, który dalej łączy pracę w Politechnice z prowadzeniem kadry juniorów, bardzo wierzy w Halabę. – W kolejnych meczach Paweł kilka razy nie potrafił odpowiednio wejść w spotkanie i musiałem go zdjąć. On jest trochę ze grzecznym człowiekiem, ale jednocześnie widzę w nim wielki talent – ocenia trener Inżynierów.

W Rzeszowie Halaba grał jednak koncertowo. Wszystko skończyło się w drugim secie, gdy niefortunnie upadł po wyskoku do bloku. Wstępna diagnoza nie pozostawiała złudzeń – skręcenie stawu skokowego. – Paweł jest już po operacji, która przebiegła nawet lepiej, niż zakładali lekarze. Ale to bardzo poważna kontuzja. Mamy problem, bo będziemy musieli sobie radzić bez niego najprawdopodobniej przez trzy miesiące – mówi drugi trener Politechniki Konrad Cop.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved