Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Trzecia wygrana podopiecznych trenera Nawrockiego ze Słowacją

Trzecia wygrana podopiecznych trenera Nawrockiego ze Słowacją

Polska pokonała Słowację 4:0 w trzecim sparingowym meczu rozgrywanym w COS OPO Szczyrk. Dla biało-czerwonych był to bardzo dobry sprawdzian formy przed wrześniowym turniejem Montreux Volley Masters. Zespoły rozegrały łącznie trzy spotkania. Wszystkie na swoją korzyść rozstrzygnęły Polki.

W poniedziałek rozegrany został trzeci sparing siatkarek Polski i Słowacji. W dwóch poprzednich zwyciężyły podopieczne Jacka Nawrockiego 3:2 i 5:0. Przed rozpoczęciem meczu trener podjął decyzję, że w poniedziałkowym sparingu nie zagra Malwina Smarzek, Agnieszka Kąkolewska i Martyna Grajber.

Początek pierwszego seta był wyrównany (8:8). Następnie serią czterech punktów z rzędu popisała się polska drużyna (12:8). W dalszej części seta Polki kontrolowały grę (21:12). Jedynie w końcówce popełniły kilka prostych błędów i zespół gości odrobił parę punktów. Ostatecznie Polska wygrała premierową odsłonę meczu (25:17). W drugim secie zawodniczki ze Słowacji cały czas starały się dotrzymać kroku reprezentantkom Polski. Odrabiały kilka punktów, a chwilę później przytrafiała im się seria czterech lub pięciu błędów. W ostatnich akcjach tej partii Polki popisały się dwoma efektownymi blokami (25:21).

W kolejnej części sparingu praktycznie cały czas prowadziła reprezentacja Słowacji. W końcówce biało-czerwone przegrywały już 22:24. Jednak nie poddały się i zdobyły cztery punkty z rzędu, które zapewniły im zwycięstwo 26:24. Czwarty set od początku do końca toczył się pod dyktando reprezentacji Polski. Zespół gości nie miał praktycznie żadnych argumentów, aby nawiązać równą walkę z biało-czerwonymi. Polska wygrała tę partię 25:19 i cały mecz 4:0.

Polska – Słowacja 4:0
(25:17, 25:21, 26:24, 25:19)

Polska: Alagierska, Pleśnierowicz, Łukasik M., Damaske, Murek, Jasek, Stenzel (libero) oraz Nowicka, Różański, Bociek, Łysiak (libero) i Wołodko
Słowacja: Kosekova, Kostelanska, Suderlikova, Palgutova, Cigavikova, Kormendiova, Jancova (libero)

źródło: pzps.pl