Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Trzecia rozgrywająca w zespole z Mielca

Trzecia rozgrywająca w zespole z Mielca

fot. Łukasz Krzywański

Pierwszoligowy zespół z Mielca ogłosił pozyskanie dwóch nowych siatkarek. To atakująca Patrycja Ząbek, która ostatni sezon spędziła w Solnej Wieliczka oraz rozgrywająca Agata Michalewicz z MKS-u Dąbrowa Górnicza. Co ciekawe będzie to trzecia zawodniczka na tej pozycji w drużynie z Mielca, bowiem już wcześniej klub ogłosił przedłużenie umowy z Martyną Gorzkiewicz oraz pozyskanie z Energetyka Poznań Iwony Zuzel.

Zespół z Mielca, który w zbliżającym się sezonie ma występować pod nazwą „Stal Mielec” ma już 14 zawodniczek. Co ciekawe wśród nich są aż trzy rozgrywające. Być może ktoś jeszcze dołączy do składu mielczanek, niewykluczone też, że jedna z rozgrywających zostanie wypożyczona do innej drużyny. W zespole na chwilę obecną jest również pięć przyjmujących i tylko dwie środkowe.Ostatnio umowę z klubem z Mielca podpisała rozgrywająca Agata Michalewicz, która poprzedni sezon reprezentowała barwy pierwszoligowego MKS-u Dąbrowa Górnicza. Klub z Zagłębia Dąbrowskiego rozpadł się i z powodu finansowych kłopotów najprawdopodobniej nie wystąpi w rozgrywkach I ligi kobiet. Nadarzyła się więc okazja pod koniec sezonu transferowego na pozyskanie młodej, ale już doświadczonej zawodniczki, byłej reprezentantki Polski w kategoriach młodzieżowych, z której klub skorzystał.

Inną nową siatkarką w barwach zespołu z Mielca będzie atakująca Patrycja Ząbek. 26-letnia siatkarka mierzy 185 centymetrów wzrostu, a trzy ostatnie sezony grała w Solnej Wieliczka. Na swojej pozycji rywalizować będzie z Martyną Dzidą, która pozostaje w Mielcu na kolejny sezon.

Skład Stali Mielec na sezon 2019/2020:
rozgrywające: Martyna Gorzkiewicz, Iwona Zuzel, Agata Michalewicz
atakujące: Patrycja Ząbek, Martyna Dzida
przyjmujące: Dominika Mikołajewska, Inez Pfeifer-Jucha, Natalia Murdza, Magdalena Woźniczka, Paulina Głaz
środkowe: Edyta Rzenno, Aleksandra Cygan
libero: Zuzanna Kucińska, Wiktoria Murdza

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved