Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Trzech Włochów w kolejce do kadry Iranu

Trzech Włochów w kolejce do kadry Iranu

fot. fivb-org

Irańska federacja przyzwyczaiła już cały świat, że reprezentacja siatkarzy chce wciąż należeć do czołówki światowej. Z tego powodu od dłuższego czasu zatrudnia wybitnych trenerów. Ostatnio kadrę prowadził Igor Kolakovic, a wcześniej dobrze znany w Polsce Raul Lozano. 

Teraz również najbardziej prawdopodobnym wyborem będzie szkoleniowiec z uznanym nazwiskiem. Według irańskich mediów w grę wchodzi trzech włoskich trenerów. Jednak wybór spośród trójki kandydatów nie jest w stu procentach przesądzony. Dyrektor generalny irańskiej federacji nie wyklucza innej drogi.Obecnie faworytami do objęcia sterów reprezentacji Iranu jest szkoleniowiec Itasu Trentino Angelo Lorenzetti, trener Cucine Lube Civitanova Fernando De Giorgi oraz prowadzący Powervolley Milano Roberto Piazza. Dwóch ostatnich jest dobrze znanych polskim kibicom. Popularny „Fefe” był selekcjonerem naszej reprezentacji, a także prowadził ZAKSĘ i Jastrzębski Węgiel, z którego odszedł w kiepskim stylu, po otrzymaniu propozycji z Lube. Z kolei Piazza przez dwa sezony był szkoleniowcem PGE Skry Bełchatów, z którą sięgnął po mistrzowski tytuł w PlusLidze.

Nie jest jednak wcale przesądzone, że trenerem kadry Iranu zostanie ktoś z tej trójki. Dyrektor generalny irańskiej federacji Amir Khoshkhabar  przekonuje, że mimo zagranicznego kierunku poszukiwań selekcjonera, możliwe jest również zatrudnienie rodzimego fachowca. – Jesteśmy zdeterminowani zatrudnić najlepszego szkoleniowca, który dokona dalszego rozwoju naszej siatkówki. Preferujemy wybór zagranicznego trenera, jednak nie wykluczamy, że selekcjonerem zostanie Irańczyk – powiedział Khoshkhabar.

 

 

źródło: inf. własna, tehrantimes.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved