Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Trzech przyjmujących i pięciu środkowych w kadrze USA na mistrzostwa świata

Trzech przyjmujących i pięciu środkowych w kadrze USA na mistrzostwa świata

fot. FIVB

Trener John Speraw postawił na doświadczenie. W kadrze na nadchodzące mistrzostwa świata znajduje się ośmiu medalistów olimpijskich oraz sześciu innych doświadczonych zawodników. Amerykanie walkę w mistrzostwach globu rozpoczną meczem przeciwko Serbii.

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych postawiła na doświadczenie. W kadrze prowadzonej przez Johna Sperawa nie zabraknie gwiazd. Do Włoch polecą między innymi brązowi medaliści igrzysk olimpijskich – Matt Anderson, Aaron Russell, Taylor Sander, David Smith, Max Holt, Micah Christenson, Kawika oraz Erik Shoji. Nie zabrakło również miejsca dla siatkarzy znanych z parkietów plusligowych – wspomnianego wcześniej Smitha, Daniela McDonnella czy Dustina Wattena.Mamy kilku zawodników, którzy grali razem od dłuższego czasu – zauważył Speraw. – Jesteśmy silnym i dynamicznym zespołem. Musimy tylko wyjść i zrobić co do nas należy – dodał szkoleniowiec.Co ciekawe w czternastce powołanych znajduje się pięciu środkowych (Holt, Smith, Jendryk, McDonnell i Averill) oraz trzech przyjmujących (Sander, Russell i Langlois). – Wierzymy, że biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, zespół zapewni nam najlepszą szansę, by przywieźć do domu złoto – przyznał szkoleniowiec.

Walkę o mistrzostwo świata Amerykanie rozpoczną meczem z Serbami. Następnie siatkarzom reprezentacji Stanów Zjednoczonych przyjdzie zmierzyć się z Australią, Rosją, Kamerunem. Walkę w grupie C USA zakończy spotkaniem z Tunezją.

Skład reprezentacji Stanów Zjednoczonych na mistrzostwa świata 2018:
rozgrywający: Micah Christenson, Kawika Shoji
atakujący: Matt Anderson, Ben Patch
przyjmujący: Taylor Sander, Aaron Russell, Jake Langlois
środkowi: Max Holt, David Smith, Jeff Jendryk, Daniel McDonnell, Taylor Averill
libero: Erik Shoji, Dustin Watten

źródło: inf. własna, teamusa.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved