Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trudna sytuacja Effectora przed meczem z ZAKSĄ

Trudna sytuacja Effectora przed meczem z ZAKSĄ

fot. Klaudia Piwowarczyk

Tak trudnej sytuacji kadrowej w kieleckim zespole w tym sezonie jeszcze nie było, a w sobotę na podopiecznych trenera Dariusza Daszkiewicza czeka starcie z aktualnie najlepszą polską ekipą – ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (mecz rozpocznie się o godzinie 17.00). – Sam jestem nerwowym człowiekiem i tak już osiwiałem, a także wyłysiałem, więc nie pociągnąłbym długo, jakbym chciał się tym bardzo przejmować – starał się podejść humorystycznie do sprawy szkoleniowiec Effectora.Już przed pojedynkiem z Łuczniczką Bydgoszcz trenerowi Dariuszowi Daszkiewiczowi nie brakowało problemów, choć później okazało się, że nie może być tak źle, żeby nie mogło być jeszcze gorzej. Uraz barku, jakiego w czwartym secie doznał jeden z jego wiodących podopiecznych Mateusz Bieniek, wyeliminował go z gry na co najmniej trzy tygodnie. Na środku pozostali zatem Jędrzej Maćkowiak i nadal nie do końca w pełni sprawny Andreas Takvam. Zarówno w defensywie, jak i w ataku szkoleniowiec Effectora nie ma żadnego pola manewru, a zaledwie nieco lepsza sytuacja jest na rozegraniu. Nieco, bo jeszcze kilka dni temu Marcin Komenda niebezpiecznie podkręcił staw skokowy i jego występ przeciwko Łuczniczce stał pod znakiem zapytania.

– Staramy się o tym wszystkim nie myśleć, bo cóż nam to da. Sam jestem nerwowym człowiekiem i tak już osiwiałem, a także wyłysiałem, więc nie pociągnąłbym długo, jakbym chciał się tym bardzo przejmować – starał się rozładować sytuację trener Daszkiewicz. – Przecież nie zadzwonimy do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i nie powiemy: „Nie przyjeżdżamy, bo mamy kontuzje”. Wyjdziemy takim składem, jaki mamy i podejmiemy walkę – zapewnił szkoleniowiec kielczan, zachowując zimną krew i starając się humorystycznie wyjść z trudnej sytuacji.

Obecnie Effector Kielce zajmuje jedenastą pozycję w tabeli siatkarskiej ekstraklasy mężczyzn. Z dorobkiem 13 oczek o jedno wyprzedza BBTS Bielsko-Biała, a o dwa AZS Częstochowa. Do dziesiątego AZS-u Politechnika Warszawska w PlusLidze traci natomiast cztery punkty.

Artykuł Kamila Jóźwika można znaleźć na sport.pl

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved