Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trenerzy po meczu w Bełchatowie

Trenerzy po meczu w Bełchatowie

PGE Skra Bełchatów pokonała w środę po wyrównanym spotkaniu ONICO Warszawa 3:0 w meczu dziewiątej kolejki PlusLigi. – Dla mnie najważniejszą rzeczą w tym meczu było to, że zagraliśmy jak zespół – powiedział Roberto Piazza, trener wicemistrzów Polski. – Oczywiście chciałem wygrać z moją drużyną, ale PGE Skra był lepsza i mocniejsza – powiedział Stephane Antiga, szkoleniowiec warszawskiej drużyny. 

W środę obie drużyny rozegrały zacięty trzysetowy pojedynek, którego końcówki na swoją korzyść rozstrzygnęli bełchatowianie. – Dla mnie najważniejszą rzeczą w tym meczu było to, że zagraliśmy jak zespół. Rywale też zagrali w ten sposób, ale innym jest łatwiej grać przeciwko Skrze, bo nie mają nic do stracenia. W pierwszym secie popełniliśmy bardzo dużo błędów, zwłaszcza w polu zagrywki – powiedział Roberto Piazza.Drużyna z Bełchatowa dzięki kolejnemu zwycięstwu za trzy punkty awansowała w tabeli z dziewiątego na trzecie miejsce. – My za każdym razem mamy coś do stracenia, gdyż musimy odrabiać punkty, a także pomóc wrócić do gry niektórym zawodnikom – podkreślił szkoleniowiec.

Oczywiście chciałem wygrać z moją drużyną, ale PGE Skra był lepsza i mocniejsza – powiedział Stephane Antiga, szkoleniowiec warszawskiej drużyny. W środę zespół ze stolicy po trzech setach musiał uznać wyższość wicemistrzów Polski, którzy we własnej hali wygrali odpowiednio do 24, 22 i 26. Aktualnie ONICO z dorobkiem czternastu punktów zajmuje siódme miejsce w tabeli. – Niestety przegraliśmy. Oczywiście chciałem wygrać z moją drużyną, ale PGE Skra był lepsza i mocniejsza – powiedział Stephane Antiga. I dodał: – Mamy dobrą młodą drużynę. Dwa miesiące temu nie byliśmy w stanie grać tak dobrze, jak w tym meczu. Nawet jeśli nie zdobyliśmy w nim żadnego punktu, to jestem tą grą zachwycony. Choć teraz bardziej odczuwam brak zwycięstwa.

Szkoleniowiec ONICO po spotkaniu nie ukrywał, że bardzo cieszył się z powrotu do Bełchatowa, w którym jako zawodnik spędził pięć sezonów. – Bardzo fajnie było wrócić do Bełchatowa. Teraz akurat jako trener ONICO Warszawa. Spędziłem tutaj pięć lat, więc miło było ponownie tu przyjechać – zakończył Antiga.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved