Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Trenerzy łódzkich zespołów po derbach

Trenerzy łódzkich zespołów po derbach

– To zwycięstwo jest dla naszych kibiców, bo wiem, że po porażkach z poprzedniego sezonu byli nieszczęśliwi. Nie zepsuliśmy im tego święta – cieszył się po meczu derbowym trener Michal Mašek. – Nie chcę zwalać na żadne aspekty psychologiczne, emocjonalne czy inne. Wszyscy jesteśmy dorośli, więc tutaj nie ma o tym mowy. Po prostu zagraliśmy gorzej niż ŁKS, byliśmy słabsi w elementach siatkarskich – przyznał Błażej Krzyształowicz.

Dla zawodniczek zespołu Grot Budowlanych Łódź to już trzecia porażka w sezonie. Błażej Krzyształowicz tuż po derbowym meczu starał się wskazać przyczyny tej dotkliwej dla wicemistrzyń Polski porażki. – Nie chcę zwalać na żadne aspekty psychologiczne, emocjonalne czy inne. Wszyscy jesteśmy dorośli, więc tutaj nie ma o tym mowy. Po prostu zagraliśmy gorzej niż ŁKS, byliśmy słabsi w elementach siatkarskich. Przez całe spotkanie nie potrafiliśmy wyeliminować Izy Kowalińskiej, nie wypełnialiśmy swoich przedmeczowych założeń, a do tego mieliśmy niską skuteczność w ataku – powiedział szkoleniowiec. Trener zespołu Grot Budowlanych Łódź dodał, że w meczu derbowym zawiódł cały zespół. – W wielu sytuacjach zagraliśmy bardzo źle, nie wykorzystywaliśmy naszych najlepszych zagrań, schematów. Po prostu nie zagraliśmy na naszej jakości i tyle.Błażej Krzyształowicz zaznaczył również, że siatkarki Grot Budowlanych Łódź muszą jak najszybciej otrząsnąć się z tej porażki i skupić się na najbliższych pojedynkach. – Z ŁKS-em przegraliśmy zdecydowanie i musimy to jak najszybciej wyrzucić z głowy, bo za chwilę mamy mecz w Dąbrowie. Jeżeli chcemy się liczyć w stawce i jeśli chcemy grać o jakikolwiek medal w tym sezonie, to musimy pokazać charakter, osobowość, zacięcie – podsumował trener Budowlanych.

– To zwycięstwo jest dla naszych kibiców, bo wiem, że po porażkach z poprzedniego sezonu byli nieszczęśliwi. Nie zepsuliśmy im tego święta – cieszył się po meczu trener Michal Mašek.Wszyscy marzyliśmy o wygranej, tym bardziej z tak dobrym zespołem. Codziennie słyszę, że należymy do faworytów ligi, ale nie chcę o tym mówić. Musimy się przyzwyczaić, że jesteśmy w czołówce tabeli i robimy wszystko, żeby tak było. Ale nie jestem człowiekiem, który będzie mówił, że chcemy medal – dodał szkoleniowiec ŁKS-u Commercecon Łódź.

źródło: Express Ilustrowany, tulodz.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved