Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Ryszard Litwin zrezygnował z funkcji trenera Muszynianki

Ryszard Litwin zrezygnował z funkcji trenera Muszynianki

fot. mksmuszynianka.com

Po niezbyt udanym sezonie z funkcji pierwszego szkoleniowca Muszynianki zrezygnował trener Ryszard Litwin. Przypomnijmy, że zastąpił on w trakcie sezonu wieloletniego trenera klubu znad Popradu Bogdana Serwińskiego. Muszynianka grała ze zmiennym szczęściem i zakończyła sezon 2016/2017 na niskim dziesiątym miejscu.

Od początku sezonu ekipę z Muszyny prześladował pech. Tuż przed rozpoczęciem sezonu podstawowa przyjmująca mineralnych, Anna Grejman, w trakcie gry w kadrze nabawiła się kontuzji łękotki, która wykluczyła ją z gry na minimum cztery miesiące. W pierwszym meczu ligowym groźnej kontuzji doznała doświadczona środkowa, Małgorzata Lis, a przed starciem z Developresem mięśnie brzucha naciągnęła Maja Savić.  Muszynianka tym samym wyraźnie ustępowała pola drużynom z górnej połówki tabeli i na koniec sezonu zasadniczego zajęła dziewiąte miejsce. Po przegranym pierwszym meczu z Treflem w Sopocie 2:3 „mineralne” miały szanse na zajęcie dziewiątej lokaty, bowiem mecz rewanżowy rozgrywały we własnej hali. Spotkanie to przegrały 1:3 i zakończyły ligowy sezon na dziesiątym miejscu. Trener Ryszard Litwin po dziesięcioletniej pracy w tym klubie postanowił zakończyć z nim współpracę. – W Muszynie pracowałem dziesięć lat, teraz pora na zmiany. Wracam do Krakowa i będę szukał nowego klubu. Ostatni sezon nie był udany, ale liczę na to, że moja praca zostanie zapamiętana, głównie z powodu tych miłych chwil. Nie da się jednak ukryć, że sporo było rozczarowań wynikami, za co przepraszam – mówi szkoleniowiec.Jednocześnie wydał on oświadczenie następującej treści:

Szanowni Państwo!
Miniony sezon był jednym z najsłabszych w historii klubu pod względem wyniku sportowego. Jako członek sztabu szkoleniowego oraz pierwszy trener drużyny w drugiej rundzie sezonu, czuję się w dużej mierze za niego odpowiedzialny i chciałbym w tym miejscu przeprosić wszystkich, którzy są tym wynikiem rozczarowani. Wraz z zakończeniem sezonu dobiegła również końca moja współpraca z klubem, a tym samym skończył się niezwykle ważny i udany pod względem sportowym etap w moim życiu. W Muszynie osiągnąłem największe sukcesy sportowe w mojej karierze trenerskiej. Przeżyłem chwile wielkiej radości zdobywając trzykrotnie Mistrzostwo Polski, trzymając w ręku Puchar Polski oraz Puchar Europejskiej Konfederacji Siatkówki CEV. Zawsze będę o tym pamiętał. Przez dziesięć lat pracy oraz mieszkania w tym mieście, czułem się bardzo mocno związany z całym muszyńskim środowiskiem. Poznałem tutaj wielu wspaniałych ludzi, z którymi połączyła nas, a czasem także nasze rodziny przyjaźń, która mam nadzieję trwać będzie nadal. W tym miejscu bardzo dziękuję wszystkim wiernym kibicom i sympatykom klubu za wspaniały doping podczas meczów oraz wsparcie, jakiego udzielali mi w trudnych chwilach. Szczególne słowa chciałem skierować do tych, z którymi pracowałem najdłużej – prezesa Grzegorza Jeżowskiego i trenera Bogdana Serwińskiego. Mam nadzieję, że naszą współpracę zapamiętamy przede wszystkim z tych miłych i pięknych dla klubu chwil, za które bardzo Wam dziękuję, a za błędy oraz wszystko, co było złe – serdecznie przepraszam. Życząc wszystkim wielu sportowych sukcesów oraz satysfakcji w nowym sezonie pozostaję z wyrazami szacunku Ryszard Litwin.

 

źródło: Dziennik Polski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved