Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Trener Pawlik odkrył karty przed kwalifikacjami do MEJ

Trener Pawlik odkrył karty przed kwalifikacjami do MEJ

fot. CEV

Od piątku do niedzieli reprezentacja Polski juniorów powalczy o przepustki na mistrzostwa Europy. Dziś szkoleniowiec kadry, Sebastian Pawlik, podał dwunastoosobowy skład, który zagra na turnieju w Niemczech. Obyło się w nim bez wielkich roszad, a jego trzon będą stanowili złoci medaliści mistrzostw świata kadetów.

Sebastian Pawlik, szkoleniowiec reprezentacji Polski juniorów, ogłosił dwunastoosobowy skład kadry, która w najbliższy weekend zagra w Niemczech o awans na mistrzostwa Europy. Obyło się bez wielkich niespodzianek, a jej trzon będą stanowili zawodnicy, którzy w minionym roku wywalczyli mistrzostwo świata i Europy w kategorii kadetów. Nastąpiły tylko dwie zmiany w składzie. Szansę zaprezentowania się na europejskiej arenie dostanie przyjmujący – Sławomir Bush oraz środkowy – Norbert Huber, który zastąpił Patryka Niemca. – Jest to rok młodszy zawodnik, ale jego świetne warunki fizyczne i dobra dyspozycja w tym momencie spowodowały, że zdecydowaliśmy się zabrać go na kwalifikacje – wyjaśnił Sebastian Pawlik.



Biało-czerwoni rozpoczną zmagania od meczu z Duńczykami, a następnie zmierzą się z Węgrami i Niemcami. Tylko najlepszy z czterech zespołów wywalczy bezpośredni awans na czempionat Starego Kontynentu, a druga ekipa (i być może także trzecia) trafią do trzeciej rundy kwalifikacji. – Wszyscy zawodnicy są zdrowi i nastawieni na walkę – podkreślił Pawlik. – Będzie to bardzo trudny turniej, dlatego że awans do mistrzostw Europy wywalczy z niego tylko jedna drużyna. A różne rzeczy się zdarzają. Można zagrać jeden słabszy mecz, ale nie będzie już czasu, żeby nadrobić poniesione straty. Musimy z każdym przeciwnikiem zagrać na maksimum swoich możliwości i nie pozwolić sobie na żaden moment dekoncentracji, bo może to bardzo drogo kosztować – dodał szkoleniowiec reprezentacji Polski juniorów.

Skład reprezentacji Polski juniorów na kwalifikacje do ME:
Rozgrywający: Łukasz Kozub, Kamil Droszyński
Atakujący: Damian Domagała, Jakub Ziobrowski
Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Jędrzej Gruszczyński, Sławomir Bush
Środkowi: Jakub Kochanowski, Dawid Woch, Norbert Huber
Libero: Mateusz Masłowski

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved