Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trener Espadonu zrezygnował

Trener Espadonu zrezygnował

Beniaminkowi ze Szczecina nie wiedzie się w PlusLidze. Włodarze Espadonu długo zapewniali, iż nie zamierzają dokonywać roszad w sztabie trenerskim. Dopiero po przegranym meczu z BBTS-em Bielsko-Biała trener Milan Simojlović zdecydował się zrezygnować z funkcji trenera szczecińskiej drużyny.

Milan Simojlović został pierwszym trenerem Espadonu Szczecin na początku stycznia tego roku, gdy niespodziewanie zmarł dotychczasowy sternik szczecinian – Dejan Brdjović. Po awansie do PlusLigi włodarze Espadonu nie zdecydowali się na zmianę pierwszego szkoleniowca. Drugim trenerem beniaminka został za to Michał Mieszko Gogol. Szczecinianie mają poważne problemy z punktowaniem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po trzynastu meczach drużyna z zachodniopomorskiego zajmuje ostatnie miejsce. Szczecinianie zapisali na swoim koncie jedynie siedem punktów, pierwsze zwycięstwo na parkiecie odnosząc dopiero w 10. kolejce. Wobec niemocy siatkarzy już kilka tygodni temu mówiło się o ewentualnych zmianach w sztabie trenerskim tego beniaminka, jednak włodarze Espadonu zaprzeczali, zaznaczając, iż nadal są przekonani, że zarówno siatkarze, jak i sztab posiadają umiejętności pozwalające na wygrywanie spotkań.Sytuacja zmieniła się, gdy po porażce z innym outsiderem – BBTS-em Bielsko-Biała – z funkcji zrezygnował trener Simojlović. Włodarze Espadonu Szczecin poinformowali o roszadach za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej beniaminka:

Po przegranym meczu z BBTS-em Bielsko-Biała trener Milan Simojlović zrezygnował z pełnienia funkcji trenera pierwszej drużyny Espadonu Szczecin.

Zarząd klubu Espadon Szczecin wyraża wdzięczność Milanowi za ogrom pracy, jaki włożył w rozwój drużyny od momentu swojego pojawienia się w klubie. W ubiegłym roku Serb przejął obowiązki pierwszego trenera w bardzo trudnych warunkach, doskonale wywiązał się ze swoich zadań i był jednym z architektów awansu zespołu do PlusLigi, czym na trwałe zapisał się w historii naszego klubu. Gdyby nie jego zaangażowanie, pasja i umiejętności, drużynie nie udałoby się zająć miejsca gwarantującego starania o przyjęcie do grona uczestników PlusLigi.

Po rezygnacji Milana Simojlovicia obowiązki pierwszego szkoleniowca drużyny Espadonu przejął Michał Gogol, dotychczasowy asystent pierwszego trenera. Gogol po raz pierwszy samodzielnie poprowadzi zespół już we wtorek, gdy Espadon podejmować będzie Effectora Kielce (Azoty Arena, godz. 18:00).

Milanowi z całego serca życzymy powodzenia i kolejnych sukcesów w dalszej karierze trenerskiej.

Zarząd Espadonu Szczecin

źródło: volleyespadon.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved