Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Trener Andrej Kravárik ogłosił skład Słowaków na ME

Trener Andrej Kravárik ogłosił skład Słowaków na ME

fot. CEV

Andrej Kravárik ogłosił skład 22-osobowej kadry Słowacji, która będzie się przygotowywać do mistrzostw Europy, które pod koniec sierpnia rozpoczną się w Polsce. Wśród powołanych znalazł się Emanuel Kohut z PlusLigi. Słowacy mają w planach dwa sparingi z reprezentacją Finlandii.

W 22-osobowej kadrze Słowacji, która ma się przygotowywać do mistrzostw Europy, pojawili się gracze, których zabrakło na turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata. Emanuel Kohút, Juraj Zaťko, Matej Paták, Štefan Chrtiansky, Marcel Lux, Šimon Krajčovič, Milan Bencz, Matej Kubš i Martin Turis w tym czasie przeszli trening fizyczny w Bratysławie pod okiem trenera od przygotowania fizycznego.Na zgrupowanie w Nitrze ma stawić się 18 zawodników. Ze składu, który w Belgii walczył o awans do turnieju finałowego mistrzostw świata, zabraknie na nim kontuzjowanego Františka Ogurčáka oraz Tomáša Kriško, który zrezygnował z powodów osobistych. Zabraknie również Filipa Gavendy, Mariána Vitko i Tomáša Lamparta. Kriško, Gavenda, Vitko i Martin Sopko st. znajdują się jednak w szerokiej, 22-osobowej kadrze.

Po zgrupowaniu w Nitrze Słowacy wylecą do Finlandii, gdzie 18 i 19 sierpnia zagrają z gospodarzami dwa mecze towarzyskie. Na mistrzostwach Europy Słowacy w grupie B rywalizować będą z Włochami, Czechami i reprezentacją Niemiec.

Kadra Słowacji na ME:
rozgrywający:
Juraj Zaťko (VKP Bystrina SPU Nitra), Filip Palgut (Jihostroj České Budějovice, CZE), Daniel Končal (ČEZ Karlovarsko, CZE)
przyjmujący:
Matej Paták (Chaumont Volley-Ball 52 Haute-Marne, FRA), Štefan Chrtiansky (Hypo Tirol Alpenvolleys, AUT), Marcel Lux (VK Mirad PU Prešov), Július Firkaľ (SWD Powervolleys Düren, GER), Tomáš Halanda (Saaremaa Vorkpalliklubi, EST), Tomáš Kriško (Dukla Liberec, CZE), Martin Sopko st. (VK MIRAD PU Prešov)
środkowi:
Emanuel Kohút (GKS Katovice, POL), Peter Ondrovič (Jihostroj České Budějovice, CZE), Radoslav Prešinský (ČEZ Karlovarsko, CZE), Marek Ludha (VKP Bystrina Nitra), Šimon Krajčovič (ČEZ Praha, CZE)
atakujący:
Milan Bencz (Sieco Service Impavida Ortona, ITA), Peter Mlynarčík (Hypo Tirol Alpenvolleys, AUT), Michal Petráš (SK Posojilnica Aich/Dob, AUT), Filip Gavenda (Netzhoppers, GER)
libero:
Matej Kubš (VKP Bystrina SPU Nitra), Martin Turis (AERO Odolena Voda, CZE), Marián Vitko (VK KDS Šport Košice)

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved