Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Trener Abbondanza oskarżony o mobbing przez managera

Trener Abbondanza oskarżony o mobbing przez managera

fot. lsk.plps.pl

Choć Chemik Police w Lidze Siatkówki Kobiet radzi sobie w tym sezonie znakomicie, to czeka go teraz bardzo poważny kryzys. Trener mistrza Polski i lidera ligi został poważnie oskarżony. Zarzuty dotyczą mobbingu jednej z zawodniczek. Ta w trakcie ostatniego meczu popłakała się w hali.

Marcello Abbondanza, trener Chemika Police nie szczędził ostrych słów Martynie Łukasik, atakującej drużyny. Włoch podczas meczu miał się zachowywać wulgarnie, chamsko, niepedagogicznie i nieprofesjonalnie. Tak przynajmniej twierdzi agent zawodniczki, Andrzej Grzyb, który w specjalnym liście zarzucił szkoleniowcowi mobbing.– W ramach przepisów Prawa Pracy zachowanie trenera jest mobbingiem. Sytuacja ta trwa już od miesięcy, ale ostatni mecz, pokazywany w telewizji POLSAT, przelał czarę goryczy, jak i równocześnie został udokumentowany – pisze w liście do zarządu klubu. Agent domaga się kary finansowej dla trenera, a nawet odsunięcia go od prowadzenia zespołu. Powołując się na zapisy w kontrakcie, nie wyklucza również rozwiązania umowy z winy klubu. Przypomnijmy, że wcześniej kontrakt z Chemikiem rozwiązała inna młoda atakująca, Magdalena Stysiak, która powołała się na fakt, iż po skończeniu 18 roku życia powinna podpisać nową umowę. Obecnie jest zawodniczką Budowlanych Łódź.

Zachowanie trenera miało doprowadzić zawodniczkę do płaczu w obecności publiczności na sali, jak i fanów zgromadzonych przed telewizorami. Chemik na razie nie chce zabierać głosu i powstrzymuje się od komentarza. Po upublicznieniu sprawy przez agenta Andrzeja Grzyba będzie musiał jednak odnieść się do sprawy. Najbliższe spotkanie policzanki rozegrają już w środę w Lidze Mistrzyń.

źródło: inf. własna, se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved