Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Treflu porozumienie w sprawie obniżenia wynagrodzenia

W Treflu porozumienie w sprawie obniżenia wynagrodzenia

fot. plusliga.pl

Trefl Gdańsk obniżył wynagrodzenia siatkarzy o 17 procent. Regulacja dotyczy całego minionego sezonu. Przygotowania do nowych rozgrywek klub zamierza rozpocząć w połowie czerwca, choć jeszcze nie wie, jaki budżetem, a co idzie jakim składem będzie dysponował. Są przymiarki, aby PlusLiga wystartowała 19 września.

Kontrakty siatkarzy Trefla Gdańsk za miniony sezon zostały obniżone o 17 proc. Ostatnie porozumienia mają zostać dokonane w tym tygodniu. Następnie w klubie dowiedzą się jakim budżetem będą dysponowali, a w maju mamy usłyszeć o pierwszych transferach i przedłużonych kontraktach. W połowie czerwca siatkarze zaczną przygotowania do nowego sezonu, którego start wstępnie zaplanowano na 19 września.Jeszcze w tym tygodniu Trefl Gdańsk chce zamknąć temat rozliczeń z siatkarzami za poprzedni sezon. Obie strony doszły do porozumienia, że obniżka kontraktów za miniony wyniesie 17 proc.

Negocjacje odbywają się bezproblemowo. Każdy zrozumiał sytuację i powoli spływają podpisane porozumienia. Rozmawiamy bezpośrednio z menadżerami, tak naprawdę do ustalenia zostały ostatnie szczegóły – mówi w rozmowie z serwisem trojmiasto.pl prezes żółto-czarnych Dariusz Gadomski.

Po dopięciu spraw dotyczących poprzednich rozgrywek, klub w końcu będzie mógł skupić się na kolejnych. Wiele zależy jednak od budżetu, którym będzie dysponował.

To będzie ciężki sezon. Dla klubu ważne są wpływy z biletów i karnetów, a jeśli istniałaby konieczność gry przy pustych trybunach, obawiam się również o kontynuację umów z niektórymi partnerami. Obecnie czekamy na informację od naszego sponsora tytularnego, firmy Trefl SA – mając tę wiedzę, będziemy dopasowywać wszystkie kwestie dotyczące przyszłego sezonu. Zdajemy też sobie sprawę, że dla samorządu aktualnie jest wiele aspektów zdecydowanie ważniejszych od sportu. Będzie trzeba urealnić kontrakty do możliwości budżetowych – tłumaczy.

Autor: Damian Konwent, więcej w serwisie trojmiasto.pl

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved