Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trefl na razie liczy straty i odkłada transfery

Trefl na razie liczy straty i odkłada transfery

Trefl Gdańsk mógł liczyć na zastrzyk pieniędzy dzięki meczom w fazie play-off, jednak przedwcześnie zakończony sezon przyniósł straty. Po świętach włodarze przystąpią do rozmów z siatkarzami w celu rozliczenia się za minione rozgrywki, ale na razie jest za wcześnie, by mówić o następnych. – Nie możemy mówić o kolejnym sezonie, dopóki nie będę znał budżetu. Dopiero wtedy zaczniemy budować drużynę – mówi serwisowi trojmiasto.pl Dariusz Gadomski, prezes żółto-czarnych.

Przedwczesne zakończenie siatkarskiego sezonu spowodowało straty w budżetach klubów PlusLigi. Po dokonaniu analiz, prezesi przystępują do rozmów z zawodnikami w celu rozliczenia się za obecną kampanię. Zakończyła się w marcu, jednak ich kontrakty obowiązują do maja. Włodarze drużyn odbywają cykliczne wideokonferencje, podczas których wypracowali wspólne stanowisko.Wszyscy wyszli z założenia, że powinniśmy zacząć negocjować umowy na poziomie 20 proc. całości rocznego kontraktu. Nie chcę mówić o konkretnym procencie w naszym przypadku. Zrobiliśmy dokładną analizę budżetu i wiemy ile pieniędzy mamy mniej z tytułu zakończenia rozgrywek przed fazą play-off – mówi w serwisie trojmiasto.pl prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

Rozmowy z zawodnikami Trefla rozpoczną się po świętach Wielkanocy. – Siatkarze byli i są na bieżąco informowani. Chodziło o dokładne wyliczenie, aby nikt nie czuł się oszukany. Sytuacja uderzyła wszystkich, dlatego wspólnie musimy zminimalizować straty tego sezonu. Trzeba rozmawiać, mówić szczerze jak jest. Wszyscy jesteśmy dorośli, widzimy co się dzieje za oknem. Dialog jest wszystkim dzisiaj potrzebny – dodaje.

Cały artykuł Damiana Konwenta w serwisie sport.trojmiasto.pl

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved