Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Trefl Proxima Kraków wycofuje się z rozgrywek!

Trefl Proxima Kraków wycofuje się z rozgrywek!

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Trefl Proxima Kraków był nowym punktem na ekstraklasowej mapie Polski. Klub po rozegraniu jednego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet ze względu na problemy z halą zdecydował się na wycofanie z rozgrywek i zakończenia działalności. – Z wielkim żalem informujemy, iż na mocy ostatecznego stanowiska Gminy Miejskiej Kraków nie jesteśmy w stanie zrealizować powierzonej nam misji budowania profesjonalnego sportu – napisał w komunikacie prezes zarządu krakowskiego klubu, Łukasz Kadela.

O problemach z dostępnością hali prezes Łukasz Kadela informował już pod koniec lipca. Z tego względu mimo skompletowania składu niepewny był dalszy los Trefla Proximy Kraków. – To jest naturalne, że jeżeli pomimo licznych działań nie uda nam się znaleźć miejsca, ten zespół po prostu nie będzie miał gdzie wystartować – przyznał prezes, dodając, że liczy na pomoc włodarzy miasta. – Trzeba powiedzieć sobie wprost, że nasz zespół kojarzy się bardzo pozytywnie i jest dużą wartością dla miasta. Nie sądzę, że dojdzie do sytuacji, w której musielibyśmy sięgnąć do tych najbardziej rozczarowujących wszystkich decyzji – dodał w rozmowie z Radiem Kraków.Mimo rozmów z włodarzami miasta klubowi nie udało się uzyskać porozumienia i dostępu do alternatywnego obiektu, w którym zespół mógłby przygotowywać się do rozgrywek i grać w nadchodzącym sezonie. – Ostateczne stanowisko GMK z dnia 13.08.2018 roku jest w kontrapunkcie do dotychczas podejmowanych działań i konsultacji, na podstawie których podjęliśmy się budowania stabilnej organizacji i mocnego zespołu na nadchodzący sezon. Partnerzy zespołu gwarantujący fundament finansowy powierzyli nam swoje marki do reprezentowania ich w warunkach wysokiego standardu sportowego i marketingowego, a miłośnicy, pasjonaci krakowskiej siatkówki, swoje marzenia o powrocie historycznie wyjątkowo mocnej pozycji Krakowa w halowej żeńskiej piłce siatkowej kobiet – pisze w komunikacie prezes Kadela.

W związku ze wspomnianym stanowiskiem Gminy Miejskiej Kraków został złożony wniosek o wycofanie zespołu z rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet oraz zakończono działalność klubu.

Pełna treść komunikatu w sprawie wycofania drużyny z Krakowa dostępna jest tutaj.

źródło: treflproxima.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved