Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trefl Gdańsk wypożyczy dwóch siatkarzy

Trefl Gdańsk wypożyczy dwóch siatkarzy

fot. Katarzyna Antczak

Libero Lotosu Trefla, Mateusz Czunkiewicz, oraz środkowy gdańszczan, Artur Ratajczak, w przyszłym sezonie nie będą reprezentować żółto-czarnych barw. Zawodnicy zostaną wypożyczeni do klubów, w których będą mieć większą szansę regularnej gry. 

Mateusz Czunkiewicz jest wychowankiem LOTOSU Trefla. Zanim trafił do PlusLigi, występował we wszystkich kategoriach grup młodzieżowych gdańskiego klubu – na szczeblu młodzika, kadeta, juniora oraz w Młodej Lidze. To w tych ostatnich rozgrywkach odniósł największe sukcesy w młodzieżowej rywalizacji, sięgając rok po roku po złoto i brąz. W sezonie 2014/2015 zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej, a do wicemistrzostwa kraju i Pucharu Polski, wywalczonych z pierwszym zespołem LOTOSU Trefla, dołożył także srebrny medal mistrzostw Polski juniorów. W sezonie 2015/2016 „Czunek” zdobył wraz z zespołem Superpuchar Polski, a także zadebiutował w elitarnej Lidze Mistrzów. Przez większość ligowych i międzynarodowych rozgrywek zawodnik pełnił funkcję zmiennika Piotra Gacka.Obecnie Mateusz otrzymał powołanie do młodzieżowej kadry Polski U-22 i pod okiem trenera Wojciecha Serafina będzie się przygotowywał do europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata U-23. Kolejnym krokiem w jego klubowej karierze powinno być zdobycie meczowego doświadczenia, aby w następnych latach mógł regularnie pomagać zespołowi na boisku.

Drugi z wypożyczanych graczy, środkowy Artur Ratajczak, z Gdańskiem związany jest od lat. Choć pierwsze siatkarskie szlify pobierał w Kani Gostyń, od 2007 roku reprezentował gdański klub w kategoriach kadeta i juniora, a w 2009 został włączony do kadry pierwszego zespołu. Dwa lata później awansował z LOTOSEM Treflem do PlusLigi. W najwyższej klasie rozgrywkowej pełnił rolę zmiennika i po sezonie został wypożyczony do pierwszoligowego Ślepska Suwałki. Do LOTOSU Trefla powrócił po roku, w sezonie 2013/2014, i od tego czasu występował w pierwszej drużynie. W ostatnim sezonie o miejsce na boisku rywalizował z bardziej doświadczonymi graczami, Wojciechem Grzybem i Bartoszem Gawryszewskim.

Wspólnie z zawodnikami podjęliśmy decyzje, że aktualnie najlepsze dla nich będą przenosiny do zespołów, w których będą mieć możliwość regularnej gry. Kończymy uzgadniać szczegóły z dwoma klubami PlusLigi, gdzie nasi wieloletni gracze będą mogli się dalej rozwijać. Życzymy Mateuszowi i Arturowi, by przez najbliższy rok spędzali na boisku tyle czasu, ile jest to tylko możliwe, ciężko pracowali i maksymalnie wykorzystali ten okres, sprawdzając nabyte umiejętności. Jesteśmy przekonani, że roczne wypożyczenia są bardzo dobrym krokiem w ich karierach. Wierzę, że po tym czasie zawodnicy wrócą silniejsi, gotowi do wywalczenia miejsca w pierwszej szóstce naszego zespołu – powiedział Piotr Należyty, prezes LOTOSU Trefla Gdańsk.

źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved