Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trefl Gdańsk w sparingu lepszy od bydgoszczan

Trefl Gdańsk w sparingu lepszy od bydgoszczan

W jednym z ostatnich przedsezonowych starć Łuczniczka Bydgoszcz w Grudziądzu zmierzyła się z Treflem Gdańsk. Lepsi okazali się siatkarze Andrei Anastasiego, pokonując rywali w czterech setach.

Początek spotkania stał pod znakiem lepszej gry bydgoszczan, którzy prowadzili 8:5 i do połowy seta utrzymywali trzypunktowe prowadzenie. Trefl Gdańsk zdołał nieznacznie zniwelować starty, jednak przegrał premierową odsłonę 23:25. W kolejnej partii role się odwróciły i to ekipa znad morza miała przewagę 8:5 i 16:13. Podopiecznym Jakuba Bednaruka w końcówce udało się nawiązać kontakt punktowy, ale ostatni akcent należał do Trefla Gdańsk. W trzecim secie od początku do końca wydarzenia na parkiecie kontrolował gdański zespół, prowadząc już nawet 21:12. W ostatniej fazie tej partii starty zaczęli odrabiać zawodnicy znad Brdy, jednak nie wystarczyło to, aby dogonić rywala. Jeszcze inny przebieg miała czwarta część spotkania, w której Trefl Gdańsk utrzymywał dwupunktowy dystans nad rywalem do połowy seta. Potem siatkarze Andrei Anastasiego odskoczyli i w ostatnich momentach sparingu nie pozwolili rywalom na zbyt wiele, wygrywając tę partię 25:18 i cały pojedynek 3:1.

W szeregach gdańskiej drużyny najlepiej punktującym zawodnikiem był Damian Schulz, zapisując na swoim koncie 19 oczek, notując przy okazji aż 67 proc. skuteczności. Po 13 punktów dołożyli Mateusz Mika i Artur Szalpuk, a cały team może pochwalić się 54-procentową skutecznością w ataku, 12 blokami i 6 asami serwisowymi, z których aż 5 było autorstwa Schulza.

Po bydgoskiej stronie barykady nie do zatrzymania był Paweł Gryc, który zakończył spotkanie z 20 oczkami. Atakujący z 27 akcji punktem zakończył 18, a do tego dołożył udany blok i asa serwisowego. Również drugi atakujący, Bartosz Filipiak, zaliczył dobry występ. Wywalczył 12 oczek przy 73 proc. udanych zbić. Łuczniczka Bydgoszcz dobrze radziła sobie w ofensywie, notując 57 proc. skuteczności w ofensywie. Cały zespół 8 razy zablokował rywali, a 3 razy punktował zza linii 9. metra.

Łuczniczka Bydgoszcz – Trefl Gdańsk 1:3
(25:23, 23:25, 20:25, 18:25)

Łuczniczka Bydgoszcz: Ananiew (10), Goas (1), Gryc (20), Szalacha (8), Batagim (5), Sacharewicz (2), Kowalski (libero) oraz Filipiak (12), Bobrowski, Rohnka (3), Sieńko i Niemiec (2)
Trefl Gdańsk: Nowakowski (12), Grzyb (8), Schulz (19), Szalpuk (13), Mika (13), Kozłowski (2), Olenderek (libero) oraz Jakubiszak (1), Tomczak i Majcherski

źródło: inf. własna, luczniczkabydgoszcz.pl