Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Trefl Gdańsk najlepszy w Stolzle Volleyball Talents Cup

Trefl Gdańsk najlepszy w Stolzle Volleyball Talents Cup

fot. AZS 2020 Częstochowa

Sporo emocji, dobra zabawa i pozytywna atmosfera. Pierwsza edycja Stolzle Volleyball Talents Cup U-19 za nami. Międzynarodowy turniej rozgrywany w Częstochowie zdominowały polskie drużyny, które znalazły się w najlepszej czwórce. Zwycięzcą został Trefl Gdańsk. 

W pierwszy weekend grudnia w częstochowskiej hali odbyła się faza finałowa Klubowych Mistrzostw Świata. Pod Jasną Górę zjechały się najlepsze cztery zespoły globu, wśród których roiło się od gwiazd światowego formatu. Trzy tygodnie później w tej samej hali w młodzieżowym międzynarodowym turnieju Stolzle Volleyball Talents Cup Boys U-19 udział wzięło osiem drużyn, w tym dwie z Włoch oraz po jednej z Czech i Słowacji. – To była pierwsza edycja. Już mamy zarezerwowany termin na 20-22 września. Chcemy, żeby ten turniej powiększał się z każdym rokiem. W premierowej odsłonie udział wzięło osiem drużyn, w kolejnej edycji chcemy, aby zagrało dwanaście zespołów – podsumował pierwszą edycję turnieju Wojciech Pudo, prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Częstochowska Siatkówka”.Pierwszego dnia turnieju odbyły się spotkania fazy grupowej. Każdy mecz trwał trzy sety, a każda partia wygrana przez dany zespół dawała mu punkt to ligowej tabeli. W grupie „A” znaleźli się siatkarze gospodarzy Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa, Scuola di Pallavolo Anderlini Modena, VK Ostrava oraz Trefla Gdańsk. Polskie zespoły okazały się być najlepsze i wywalczyły awans do najlepszej czwórki turnieju. W grupie „B” również miejsca premiowane awansem do półfinały zajęły krajowe zespoły – MOS Wola Warszawa oraz drugi zespół spod Jasnej Góry – Norwid. Ponadto w tej grupie występowały zespoły Futura Volley Cordenons oraz COP Trencin. W każdym spotkaniu wybierany był najlepszy zawodnik meczu, który otrzymał pamiątkową statuetkę.

Nie jest łatwo grać z polskimi zespołami. Poziom tego turnieju był bardzo wysoki. Drużyny, które wystąpiły, zaprezentowały się bardzo dobrze. Dla nas to pozytywne doświadczenie i zaszczyt, że mogliśmy się tutaj pojawić. Zagraliśmy trochę słabiej, ale to dlatego, że we Włoszech nie ma kategorii wiekowej do lat 19, tylko do lat 18, więc mieliśmy młodszy zespół – komentował poziom turnieju Marco Rosetto trener Futura Volley.

Drugi dzień zmagań przyniósł jeszcze więcej emocji oraz finałowe rozstrzygnięcia. W pierwszym meczu półfinałowym po pięciosetowym boju Trefl Gdańsk wygrał z Hemarpol Norwidem Częstochowa. W drugim meczu o awans do finału wyższość rywali musiała uznać druga ekipa spod Jasnej Góry. MOS Wola Warszawa mimo porażki w premierowym secie wygrała 3:1 z AZS-em 2020. Takie wyniki sprawiły, że w meczu o najniższy stopień podium byliśmy świadkami częstochowskich derbów. Górą okazali się być podopieczni Wojciecha Pudo, którzy pokonali kolegów zza miedzy 3:0. Truskawką na torcie był oczywiście finał, który stał na bardzo wysokim poziomie. Nie brakowało walki oraz zaciętych wymian, a po ostatniej akcji w górę z radości mogli wyskoczyć gdańszczanie, którzy wygrali ze stołeczną drużyną 3:1. – Prestiż ogromny, bo był to turniej międzynarodowy w bardzo dobrej obsadzie. To było cenne przetarcie dla budowanej drużyny, która ma walczyć o medale mistrzostw Polski. Mecz finałowy, tak samo jak cały turniej stał na wysokim poziomie. Dziękujemy gospodarzom za zaproszenie i deklaruję, że jeśli za rok też nas zaproszą, to przyjedziemy, bo warto – powiedział Edward Pawlun, trener zwycięskiej drużyny – Trefla Gdańsk. Z bardzo dobrej strony w turnieju zaprezentowała się drużyna z Warszawy. Mimo niedosytu i porażki w meczu finałowym siatkarze MOS Wola Warszawa dobrze będą wspominać częstochowski turniej – Fajnie było zmierzyć się z drużynami z innych krajów, co nie zdarza się często. Ten turniej to z pewnością cenne doświadczenie i w przyszłości u każdego z nas udział w takich turniejach zaprocentuje – podsumował turniej libero MOS Wola Warszawa Antoni Milczarski.

Warto wspomnieć także o rozpoczęciu współpracy pomiędzy Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa a Volleyball Academy oraz włoskim zespołem Scuola di Pallavolo Anderlini Modena, która szkoli ponad 1500 dzieci. Współpraca ma opierać się na wymianie doświadczeń oraz szkoleniu trenerów. Ponadto kluby mają korzystać ze swojej gościnności i wzajemnie siebie odwiedzać.

Wyniki I dnia turnieju:

Grupa A:
Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa – Trefl Gdańsk 1:2
Scuola di Pallavolo Anderlini Modena – VK Ostrawa 0:3
Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa – VK Ostrawa 3:0
Scuola di Pallavolo Anderlini Modena – Trefl Gdańsk 0:3
Trefl Gdańsk – VK Ostrawa 3:0
Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa – Scuola di Pallavolo Anderlini Modena 3:0

Grupa B:
Hemarpol Norwid Częstochowa – MOS Wola Warszawa 1:2
Futura Volley Cordenons –  COP Volley Trenczyn 2:1
Hemarpol Norwid Częstochowa – COP Volley Trenczyn 2:1
Futura Volley Cordenons – MOS Wola Warszawa 0:3
Futura Volley Cordenons – Hemarpol Norwid Częstochowa 0:3
COP Volley Trenczyn – MOS Wola Warszawa 2:1

Wyniki II dnia turnieju:

Mecz o miejsca 5-8: Scuola di Pallavolo Anderlini Modena – COP Volley Trencin 1:3
Mecz o miejsca 5-8: Futura Volley Cordenons – VK Ostrava 0:3
Półfinał: Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa – MOS Wola Warszawa 1:3
Półfinał: Trefl Gdańsk – Hemarpol Norwid Częstochowa 3:2
Mecz o 1. miejsce: Trefl Gdańsk – MOS Wola Warszawa 3:1
Mecz o 3. miejsce: Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa – Hemarpol Norwid Częstochowa 3:0
Mecz o 5. miejsce: COP Volley Trencin – VK Ostrava 1:3
Mecz o 7. miejsce: Scuola di Pallavolo Anderlini Modena – Futura Volley Cordenons 3:0

Wyróżnienia indywidualne:
Trefl Gdańsk: Kacper Wnuk
MOS Wola Warszawa: Michał Gawrzydek
Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa: Adrian Basiewicz
Hemarpol Norwid Częstochowa: Eljasz Sztylka
VK Ostrava: Andrej Unzeitig
COP Trencin: Michal Zeman
Scuola di Pallavolo Anderlini Modena: Luigi Intermite
Futura Volley Cordenons: Andrea Paludet

Końcowa kolejność Stolzle Volleyball Talents Cup Boys U-19 – Częstochowa 2018
1. Trefl Gdańsk
2. MOS Wola Warszawa
3. Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa
4. Hemarpol Norwid Częstochowa – Juniorzy
5. VK Ostrava
6. COP Trencin
7. Scuola di Pallavolo Anderlini Modena
8. Futura Volley Cordenons

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved