Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trefl Gdańsk już bez wsparcia firmy Lotos

Trefl Gdańsk już bez wsparcia firmy Lotos

fot. Katarzyna Antczak

W Lotosie postanowili nie przedłużać umowy z klubem siatkarzy z Gdańska na kolejny sezon. A to oznacza, że drużyna straciła głównego sponsora i od nowego sezonu powróci do nazwy Trefl Gdańsk. Taką informację przekazał PAP dyrektor ds. marketingu firmy Witold Pasek. Z nieoficjalnych informacji wynika, że firma wspomagała klub kwotą około 4 mln zł. W Treflu Gdańsk na razie nie komentują całej sytuacji.

Umowa z Lotosem była przedłużana w Gdańskim klubie co roku. Firma wspierała gdańskich siatkarzy od sezonu 2009/2010, kiedy klub grał jeszcze w I lidze. Później, po wejściu do PlusLigi, była głównym sponsorem drużyny, która w ostatnich latach dostała się do czołówki rozgrywek, zdołała sięgnąć po wicemistrzostwo Polski, Puchar Polski, Superpuchar Polski oraz zagrać w Lidze Mistrzów. W ostatnim sezonie w klubie postawiono na przebudowę składu, a ten zakończył rozgrywki na 8. pozycji.Wydawało się, że współpraca pomiędzy klubem a głównym sponsorem przebiega pomyślnie i nie będzie problemów z przedłużeniem umowy na kolejny rok. Tak się jednak nie stało i na miesiąc przed początkiem nowego sezonu, mając już skompletowany skład, drużyna została bez niego. W klubie na razie nie komentują zaistniałej sytuacji. – Kompletujemy wszystkie dokumenty, aby mieć na ten temat pełną wiedzę. Wtedy też wydamy stosowny komunikat – mówi Justyna Gdowska, rzecznik prasowy gdańskiego klubu.

Nie da się jednak ukryć, że bez pieniędzy od Lotosu drużynie może być trudno utrzymać obecny skład, w którym znajdują się tacy siatkarze, jak: Mateusz Mika, Piotr Nowakowski, Artur Szalpuk, Tyler Sanders czy Daniel McDonnell, a trenerem jest Andrea Anastasi. Ich kontrakty na pewno nie są niskie, a zostały zawarte przez klub bez gwarancji pozostania Lotosu.

W klubie szukają nowego sponsora. Na większe wsparcie siatkarzy może zdecydować się także miasto Gdańsk. Nie tak dawno sponsor opuścił również zespół  siatkarek Atomu Trefla Sopot. Klub utrzymał drużynę w najwyższej klasie rozgrywkowej, po czym… przeniósł ją do Krakowa i od nowego sezonu w lidze kobiet grać będzie Trefl Proxima Kraków.

 

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved