Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Transferowe wieści z włoskiej Serie A

Transferowe wieści z włoskiej Serie A

fot. legavolley.it

Przerwa w rozgrywkach nie zatrzymała rozmów transferowych na kolejny sezon we włoskiej Serie A. Wiadomo już, że rozgrywający zespołu z Mediolanu Riccardo Sbertoli przedłużył umowę z klubem na kolejne dwa lata. Z Trentino do Modeny ma przenieść się francuski libero Jenia Grebennikov. Portal volleyball.it donosi, że wielce prawdopodobne jest, że swoje kluby opuszczą latem zarówno Bartosz Kurek jak i Bartosz Bednorz.

Mimo przerwy w rozgrywkach i niepewności co do zakończenia sezonu ruszyła transferowa karuzela we włoskiej Serie A. Serwis volleyball.it poinformował, że rozgrywający Riccardo Sbertoli przedłużył kontrakt z Powervolley Milano o kolejne dwa lata. – Mam nadzieję, ze dalej będziemy się rozwijać, wierzę w to. Dla mnie bezie to szósty i siódmy rok w Mediolanie, w zespole, w którym czuje się bardzo dobrze – powiedział zawodnik.Wiadomo również, że z drużyny Itasu Trentino odejdzie Jenia Grebennikov. Nowym klubem francuskiego libero ma być Leo Shoes Modena. Zespół z Trydentu opuścić także mogą Aaron Russell, Uros Kovacević i Klemen Cebulj. Nowymi zawodnikami Itasu mają zostać Ricardo Lucarelli z Funvic Taubate, Nimir Abdel-Aziz, który ma się przenieść z Mediolanu oraz Dick Kooy, obecnie zawodnik Piacenzy.

Do sporych zmian może dojść również w Cucine Lube Civitanova. Z zespołem pożegnają się prawdopodobnie Bruno Rezende, Amir Ghafour, Kamil Rychlicki, Jiri Kovar a także Stijn D’Hulst. Z Cucine Lube swoją przyszłośc mogą związać Adis Lagumdzija (obecnie Arkas Izmir) i Luciano De Cecco, któego w Perugii może zastąpić Dragan Travica.

Z zespołem z Modeny ma się pożegnać Bartosz Bednorz, który dostał bardzo dobrą ofertę z Zenitu Kazań. Oprócz niego zespół mogą opuścić Dennis Kaliberda i Maxwell Holt. Do Piacenzy z Rosji ma przenieść się Gyorgi Grozer, do tego klubu trafić też mają Aaron Russell, Trevor Clevenot oraz Kubańczyk Raydel Hierrezuelo Aguirre, któy obecnie jest zawodnikiem Ziraatu Ankara. Do Calzedonii Verona ma przenieść się grający ostatnio w Japonii już 35-letni Matej Kazijski. Nie wiadomo jeszcze, gdzie trafi Sharone Vernon-Evans, który ma propozycje zarówno z Werony jak i Monzy. Klub Vero Volley Monza ma z kolei opuścić Bartosz Kurek, a także Donovan Dzavoronkov i Santiago Orduna.

Nie wiadomo jeszcze jak na wszystkie plany transferowe i kondycje włoskich klubów wpłynie kryzys gospodarzy spowodowany pandemią koronawirusa. Kluby już mówią o znacznym obniżeniu budżetów na przyszły sezon, co będzie wiązało się z mniejszymi wydatkami płacowymi.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved