Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Transfer na… jeden mecz w LSK

Transfer na… jeden mecz w LSK

fot. Michał Szymański

Kaiyi Ren, siatkarka Grot Budowlanych Łódź przez epidemię koronawirusa czekała miesiąc na możliwość przylotu do Polski. Gdy już się udało i zagrała w pierwszym meczu, najpierw wstrzymano, a następnie zakończono sezon Ligi Siatkówki Kobiet. – Czuję się z tym źle – przyznaje Chinka w rozmowie ze Sport.pl.

To jeden z najbardziej kuriozalnych transferów w historii siatkówki kobiet w Polsce. Chińska zawodniczka Grot Budowalnych Łódź, Kaiyi Ren przez miesiąc nie mogła grać w swoim klubie. – Przez epidemię koronawirusa w Chinach zamknięto polską ambasadę i musiałam czekać miesiąc na uzyskanie wizy – tłumaczy w rozmowie ze Sport.pl. – Nie mogłam dotrzeć tutaj na czas, ale udało się zdążyć przed meczem derbowym z ŁKS-em Commercecon. Zgłoszono mnie do ligi i mogłam w nim zagrać – opisuje.Po tamtym meczu zakończono fazę zasadniczą Ligi Siatkówki Kobiet, a zawodniczki czekała przerwa przed play-offami. Następnie podjęto jednak decyzję o wstrzymaniu rozgrywek ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Ostatecznie po kilkunastu dniach zakończono sezon. Grot Budowlani zajęli piąte miejsce w LSK, a Chinka pozostała z jednym rozegranym meczem. Klub zapewniał, że sprowadza ją w roli liderki drużyny i silnego wzmocnienia na końcówkę rozgrywek. – To frustrujące, źle się z tym czuję – mówi nam Ren. – Może takie było jednak moje przeznaczenie, nieważne. 

Kaiyi Ren wcześniej grała tylko w Chinach – w klubach Zhejiang i Beijing BAIC Motors. Wychowała się i mieszkała w Pekinie. Dobrze pamięta początek epidemii w jej kraju. – W stolicy wszystko zaczęło się 17 stycznia. Ludzie zaczęli nosić maski, praktycznie nie widziałam twarzy na ulicach, dlatego to mocno zapada w pamięć – opisuje Ren. – Wszyscy zaczęli szukać rozwiązań, ale najprościej słuchać lekarzy. Mamy dobrą służbę medyczną i świetnych specjalistów. Nasze rozgrywki zakończył się wcześniej, a później nie byliśmy zmuszani do treningów ze względu na sytuację – zdradza siatkarka.

Cały artykuł Jakuba Balcerskiego w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved