Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Towarzyskie plany biało-czerwonych, ME na początku 2021 roku?

Towarzyskie plany biało-czerwonych, ME na początku 2021 roku?

fot. fivb-org

Pandemia koronawirusa wymusiła zmiany planów reprezentacji Polski na sezon 2020. Imprezą docelową miały być igrzyska olimpijskie, ale te jak wiemy przełożono na 2021 rok. Drugimi zawodami z udziałem mistrzów świata miała być Liga Narodów, ale wciąż nie wiadomo, czy ta się odbędzie. Trener Vital Heynen jest zdecydowany by kadra spotkała się w Spale oczywiście z zachowaniem wszystkich obostrzeń, selekcjoner chciałby także rozegrać turnieje towarzyskie.

 – Trener Vital Heynen chce trzech turniejów z udziałem reprezentacji Polski. Jednym z nich ma być planowany na 9–11 lipca Memoriał Wagnera. Mają to być imprezy towarzyskie z udziałem czterech reprezentacji – poinformował w magazynie #7strefa wiceprezes PZPS Ryszard Czarnecki. Takie są plany, ale oczywiście to wszystko zależy od tego, jaka będzie sytuacja z pandemią koronawirusa – zaznaczył. Wciąż czekamy także na decyzje FIVB odnośnie Ligi Narodów.

Polska wraz z Czechami, Estonią i Finlandią jest współgospodarzem ME siatkarzy 2021. Jak przyznał Czarnecki, turniej ten może zostać rozegrany już na początku przyszłego roku. – Przypomnę, że mamy też na głowie kwestię organizacji mistrzostw Europy 2021. Teoretycznie mają się one odbyć po igrzyskach olimpijskich, czyli między końcem sierpnia a początkiem października. Są jednak pomysły, by przeprowadzić je wcześniej, w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Jeśli tak się stanie, to również będzie oznaczało korektę planów treningowych – stwierdził wiceprezes PZPS.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved