Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Tours VB z nowymi ogniwami i… trzema rozgrywającymi

Tours VB z nowymi ogniwami i… trzema rozgrywającymi

Po zakontraktowaniu hiszpańskiego rozgrywającego Guillermo Hernana, którego polska publiczność może kojarzyć dzięki grze w AZS-ie Olsztyn (lata 2011-2013), Tours VB zdecydowało się na kolejne kroki transferowe, podpisując umowy z dwoma środkowymi i kolejnym „sypaczem”, a to oznacza, że w zespole na tej ostatniej pozycji jest już trzech zawodników.

Jednym z głośniejszych ruchów na francuskim rynku siatkarskim okazało się dołączenie do Tours VB Guillermo Hernana. 33-letni rozgrywający zdecydował się podpisać kontrakt z nowym zespołem, jeszcze nie ukończywszy zmagań w barwach Arago de Sete, które wciąż walczy w Ligue A z Paris Volley. Zawodnik ten nie jest obcy polskiej publiczności, bowiem w latach 2011-2013 był związany z olsztyńska ekipą.Kanadyjczyk Daniel Jansen Van Doorn znany z walki w Pamvohaikosie oraz Quentin Jouffroy, czyli były zawodnik ASUL Lyon w sezonie 2016/2017 wzmocnią zespół Tours VB na środku. Pierwszy z nich związał się z francuskim klubem na najbliższe dwanaście miesięcy, natomiast drugi spędzi w zespole dwa lata. Ponadto do teamu dołączył także Thomas Nevot. Będzie on konkurował ze wspomnianym Guillermo Hernanem na siatce, a za sobą ma rozgrywki spędzone w barwach Narbonne Volley. Co ciekawe, jego przyjście oznacza, że w Tours nastąpiła obfitość jeżeli chodzi o kierowanie grą drużyny – mianowicie w składzie znajdować się będzie obecnie aż trzech rozgrywających (Hernan, Nevot i Jaumel). – Moja sytuacja jest prosta – mam tutaj podpisany trzyletni kontrakt. Mój agent rozmawia z managerem klubu i zobaczymy, co z tego wyniknie. Jeśli klub mnie nie będzie chciał, to w porządku, zrozumiem to. Taki jest sport, więc trzeba będzie poszukać sobie innego miejsca – powiedział dotychczasowy „sypacz” Tours VB, Jaumel.

Warto dodać, że w czasie sezonu 2015/2016 słabo spisujące się Tours VB przejął Vital Heynen. Choć udało mu się poprawić wyniki osiągane przez zawodników francuskiej drużyny, to nie zdecydował się na podpisanie kolejnej umowy z klubem. Co więcej, mówi się, że team ten opuszczą także Giulio Sabbi, Konstantin Cupković, David Smith, Ludovic Castard oraz Adam Bartos.

źródło: inf. własna, L'equipe

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved