Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Tours VB z Pucharem Francji

Tours VB z Pucharem Francji

Zakończyły się zmagania Pucharu Francji. Pod dwóch dniach rywalizacji w finałach najlepszą drużyną zmagań okazało się Tours VB, które w finale pewnie pokonało Chaumont VB 52.

Obie wspomniane wyżej drużyny miały ciężką przeprawę w półfinale. Zawodnicy z Chamount w czterech setach rozprawili się z Rennes Volley 35. Tours z kolei mimo bycia wyraźnym faworytem spotkania, musiało rozegrać tie-break z Narbonne Volley, które w lidze zajmuje 11 miejsce (Tours VB jest liderem Ligue A). Ostatecznie jednak faworyzowana ekipa znalazła się w finale.

Podczas pierwszej odsłony decydującego pojedynku drużyny bardzo długo prowadziły wyrównaną walkę, a ta nieuchronnie pchała je do emocjonującej końcówki. Podczas kluczowego fragmentu seta więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Patricka Duflosa, dzięki czemu objęli oni prowadzenie w spotkaniu.

Jak się okazało, od drugiej odsłony osoby oglądające widowisko nie mogły liczyć na dawkę emocji. Aktualni mistrzowie Francji całkowicie bowiem przejęli inicjatywę na boisku, tłamsząc swojego rywala. Gracze Chaumont VB 52 byli kompletnie bezradni na świetną dyspozycję rywali, czego dowodem była mizerna zdobycz punktowa w drugim secie (13 punktów). Trzecia odsłona starcia również należała do Tours, które po zwycięstwie 25:18 mogło cieszyć się z wygrania Pucharu Francji. Dla jednej z najpopularniejszych francuskich ekip jest to dziesiąty triumf w tych rozgrywkach i pierwszy od 2015 roku.

Zanim doszło do wielkiego finału, przegrani z soboty zmierzyli się w walce o trzecie miejsce. Najniższy stopień podium wywalczyli sobie zawodnicy Narbonne Volley, pokonując Rennes Volley 35 3:1.

Tours VB – Chaumont VB 52 3:0
(25:22, 25:13, 25:18)