Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Toumas Sammelvuo: Skupiliśmy się na tym, by stawać się lepszym

Toumas Sammelvuo: Skupiliśmy się na tym, by stawać się lepszym

fot. Katarzyna Antczak

Czterech setów potrzebowali Rosjanie aby pokonać reprezentantów Stanów Zjednoczonych w turnieju finałowym Siatkarskiej Ligi Narodów. – To fantastyczne uczucie, jestem niesamowicie dumny. Nie mieliśmy wielu naszych najlepszych graczy, więc nie oczekiwaliśmy, że zwyciężymy. Jestem tak bardzo szczęśliwy. Z nowym trenerem mamy nowy zespół i gramy bardzo mocno – stwierdził jeden z najlepszych przyjmujących turnieju – Dimitrij Wołkow.

Reprezentanci Rosji pokonali w Chicago Amerykanów w finale Siatkarskiej Ligi Narodów. Tym samym Rosjanie obronili tytuł, który zdobyli rok temu we Francji. – Nie oczekiwaliśmy zwycięstwa, gdy zaczynaliśmy. Skupiliśmy się na tym, by stawać się lepszym z dnia na dzień. Siatkarska Liga Narodów to ciężki turniej, szczególnie w tym roku z podróżami dookoła świata. Mieliśmy tylko kilka treningów przed startem. Widzę tych chłopaków, którzy lubią grać razem, nie tylko na boisku. Mamy dobrą grupę dobrych ludzi – skomentował Toumas Sammelvuo trener reprezentacji Rosji. – Jestem zadowolony, ponieważ mamy kilku nowych zawodników na tym poziomie, którzy po raz pierwszy pełną ważne role. To naprawdę świetne – dodał. – To fantastyczne uczucie, jestem niesamowicie dumny. Nie mieliśmy wielu naszych najlepszych graczy, więc nie oczekiwaliśmy, że zwyciężymy. Jestem tak bardzo szczęśliwy. Z nowym trenerem mamy nowy zespół i gramy bardzo mocno – powiedział Dimitrij Wołkow.Niedzielny finał to drugi mecz, jaki rozegrały ze sobą te reprezentacje w turnieju finałowym. Na rozpoczęcie rywalizacji w grupie A to USA pokonało rywali 3:0. – Uważam, że byliśmy cierpliwi, ponieważ wiedzieliśmy, jakim zespołem jest USA. Chcieliśmy grać długi mecz, ponieważ oni również grali późno pięciosetowy mecz. Może ich zagrywka i ataki nie byłyby tak efektywne. Zaczęliśmy mecz z problemami z naszym atakującym, ale później był w stanie skończyć najważniejsze piłki, kiedy naprawdę tego potrzebowaliśmy. To był wysiłek całego zespołu, wierzyli i ufali sobie nawzajem. Graliśmy jako zespół – podsumował Sammelvuo.

Amerykanie mieli swoje szanse w pierwszym secie, jednak nie wykorzystali ich. Chociaż udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w partii numer dwa, w pozostałych decydujące akcje należały już do Rosjan.  – Właśnie zostaliśmy pobici przez zespół, który był nieco lepszy od nas w tym meczu. Myślę, że mieliśmy szanse w pierwszym secie. Było kilka momentów, w których myślałem, że jesteśmy lepszą drużyną. Nie zagrywaliśmy jednak piłki tak dobrze, jak powinniśmy, więc nie mieliśmy wystarczająco okazji do zdobywania punktów a oni stawali się coraz bardziej skuteczni w ofensywie – przyznał John Speraw.

źródło: FIVB, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved