Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Toruniu apelują o cierpliwość

W Toruniu apelują o cierpliwość

fot. Bogusław Krośkiewicz

Nadal nie wiadomo, jaka przyszłość czeka spadkowicza z Ligi Siatkówki Kobiet – Budowlanych Toruń. Działacze starają się, by drużyna mogła wystartować w rozgrywkach I ligi kobiet, ale to również dziś nie jest jeszcze pewne. Czas na podjęcie ostatecznych decyzji upłynie 15 czerwca.

Po ostatniej kolejce rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet i porażce Budowlanych w Łodzi z ŁKS-em jasne stało się, że zespół z Torunia jako jedna z dwóch drużyn opuści ekstraklasę. Torunianki mimo niezłej postawy w końcówce sezonu pożegnały się z LSK, a w klubie… zapadła cisza w kwestii jego przyszłości.We wtorek klub za pomocą mediów społecznościowych wydał komunikat do swoich kibiców, w którym prosi ich o cierpliwość. Co ciekawe miejscowe media odebrały go dwojako. Jedne pesymistycznie, pisząc nawet o końcu siatkówki na profesjonalnym poziomie w Toruniu, inne jako zapowiedź… kolejnego sezonu w ekstraklasie.


Wariant z ponownym występem w LSK w przyszłym sezonie można chyba włożyć między bajki. Należy trzymać kciuki za toruński klub, by zdołał w przyszłym sezonie wystartować w dobrej kondycji w rozgrywkach I ligi kobiet i walczył o powrót do elity. Decyzja musi zapaść do 15 czerwca – tego dnia upływa termin zgłoszeń do rozgrywek w Polskim Związku Piłki Siatkowej.

Co ciekawe w przyszły weekend juniorki toruńskiego klubu walczyć będą w Cieszynie w turnieju finałowym o awans do II ligi kobiet. Jednym ze szkoleniowców zespołu jest Mariusz Soja, trener, który wprowadzał Budowlanych do ekstraklasy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved