Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Tore Aleksandersen żegna się z BKS-em

Tore Aleksandersen żegna się z BKS-em

fot. BKS Bielsko

Siatkarki BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała sezon 2017/2018 zakończyły na siódmym miejscu w Lidze Siatkówki Kobiet. Jeszcze nie opadły emocje po ostatnich meczach z Muszynianką, a działacze ekipy z Beskidów podjęli już pierwsze kroki dotyczące kolejnych rozgrywek. Wiadomo już, że w nich bialskiej drużyny nie poprowadzi Tore Aleksandersen, z którym umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

Zanosi się na to, że nadchodzą chudsze lata dla polskiej siatkówki. W Lidze Siatkówki Kobiet nie zagra Muszynianka Muszyna, niepewny jest los Impelu Wrocław oraz kilku innych zespołów, a wszystko wskazuje na to, że mniejszym budżetem na kolejny sezon będzie dysponował również BKS, który zajął w sezonie 2017/2018 siódmą lokatę po dwukrotnym ograniu Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna. Włodarze bialskiego klubu podjęli już pierwsze decyzje dotyczące kolejnych rozgrywek. Wiadomo już, że BKS-u w nich nie poprowadzi Tore Aleksandersen, z którym umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Oznacza to, że w nowym sezonie 2018/2019 BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała będzie miał nowego trenera!Wraz z odejściem trenera Tore Aleksandersena zmienia się trzyletni plan, zakładający stały postęp w wynikach i wsparciu finansowym BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała. W sezonie 2018/2019 celem drużyn było sięgnięcie po medal mistrzostw Polski, a w kolejnym po tytuł najlepszej drużyny w kraju. Zmiana trenera i realiów finansowych spółki spowodowała, że Zarząd Bialskiego Klubu Sportowego SA musi zmienić politykę transferową. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie zespół z Bielska-Białej składać się będzie z młodych utalentowanych siatkarek, które wzmocnione kilkoma doświadczonymi zawodniczkami będą walczyć o najlepsze miejsce w lidze.

Tore Aleksandersen dołączył do zespołu w grudniu 2016 r. Od tego czasu prowadził siatkarki z Bielska-Białej w 47 meczach ligowych i Pucharze Polski. Pod jego kierownictwem BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała wygrał 22 mecze (21 ligowych i jeden Pucharu Polski) i przegrał 25 (23 ligowe i dwa pucharowe). Aleksandersen jest jednym z nielicznych trenerów zespołu z Bielska-Białej w ostatnich latach, który miał okazję „dotrwać” jako trener aż do końca sezonu…

– Mimo trzyletniej umowy z trenerem Aleksandersenem zdecydowaliśmy się na zakończenie naszej współpracy. Trenerowi dziękujemy za półtora sezonu, jakie spędził w naszym klubie. Szczególne podziękowania należą się za końcówkę poprzedniego sezonu, w której zupełnie odmienił oblicze gry naszej drużyny, dzięki czemu z ostatniego miejsca w tabeli awansowaliśmy na siódme. Przykro nam, że w tym sezonie nie mieliśmy już tak wiele powodów do radości – mówił Andrzej Pyć prezes Bialskiego Klubu Sportowego SA.

– Przede wszystkim chciałbym podziękować Zarządowi Bialskiego Klubu Sportowego SA za możliwość pracy dla BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Chciałbym również podziękować zawodniczkom i mojemu sztabowi szkoleniowemu za bardzo dobrą współpracę podczas mojego pobytu tutaj. Czasami ma się duże plany i cele dotyczące tego, co można osiągnąć ze swoim zespołem, ale niestety ten sezon nie spełnił naszych oczekiwań. Przykro mi, że nie mogłem dać klubowi większego sukcesu, ponieważ myślę, że mogliśmy osiągnąć o wiele więcej w tym sezonie – ocenił norweski szkoleniowiec, który nie poprowadzi już BKS-u w kolejnym sezonie. – Na tej podstawie i przy zmianie polityki transferowej zadecydowaliśmy, że zakończenie współpracy będzie najlepsze dla obu stron. Życzę BKS-owi PROFI CREDIT Bielsko-Biała wszystkiego najlepszego na nadchodzący sezon! – zakończył Tore Aleksandersen.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved