Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Tore Aleksandersen poprowadzi reprezentację Norwegii

Tore Aleksandersen poprowadzi reprezentację Norwegii

fot. BKS Bielsko

Norweski związek piłki siatkowej (NVBF) poinformował, że nowym selekcjonerem męskiej reprezentacji tego kraju będzie Tore Aleksandersen. Szkoleniowiec ma łączyć pracę w reprezentacji z prowadzeniem zespołu BKS Bielsko-Biała w Lidze Siatkówki Kobiet.

Norweski szkoleniowiec Tore Aleksandersen pracuje w Polsce z przerwą od 2013 roku. Prowadził Impel Wrocław, a od grudnia 2016 roku jest trenerem BKS-u Bielsko-Biała. Wcześniej prowadził m.in. Schweriner C w Bundeslidze, norweski Stavanger, pracował również w USA i z reprezentacją Finlandii.Od przyszłego sezonu reprezentacyjnego będzie również selekcjonerem męskiej kadry Norwegii. Kontrakt został podpisany na dwa lata z możliwością przedłużenia o kolejne dwa. Zadanie, jakie postawiono przed nowym selekcjonerem, to awans do turnieju finałowego mistrzostw Europy. Aleksandersen pracę w reprezentacji ma łączyć z prowadzeniem BKS-u.

Nie mogę się już doczekać podjęcia tego wyzwania, myślę, że mogę sporo wnieść do reprezentacji. Mocno wierzę, że w ciągu kilku lat osiągniemy naprawdę wiele dzięki treningom i związkowi, który chce się rozwijać i iść do przodu. Uważam, że zespół Norwegii stać na awans do mistrzostw Europy w dwóch najbliższych eliminacjach – mówi Tore Aleksandersen.

źródło: inf. własna, NVBF

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved