Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Tore Aleksandersen odmieni BKS?

Tore Aleksandersen odmieni BKS?

fot. BKS Bielsko

Norweski szkoleniowiec, który objął stery po Mariuszu Wiktorowiczu, od wtorku przebywa już w Bielsku-Białej. – Mam swój styl grania i chciałbym spróbować wprowadzić go tak szybko, jak to możliwe. Nie uważam, żebyśmy byli słabi. Musimy tylko dopasować i zmienić niektóre rzeczy – powiedział Norweg.

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała przeżywa ciężkie chwile. Drużyna zajmuje dopiero 12. pozycję w Orlen Lidze, a na dodatek z funkcji trenera zrezygnował Mariusz Wiktorowicz. Zastąpił go Tore Aleksandersen, były szkoleniowiec Impelu Wrocław. Norweg od razu wdrożył plan naprawczy. – Nie chciałbym mówić o słabościach. Myślę, że każdy nowy trener ma trochę inną filozofię. Oczywiście, musimy zmienić kilka rzeczy. Potrzebujemy czasu i treningów, by wszystkie rzeczy unormować. W BKS-ie jest wiele utalentowanych zawodniczek. Mam swój styl grania i chciałbym spróbować wprowadzić go tak szybko, jak to możliwe. Nie uważam, żebyśmy byli słabi. Musimy tylko dopasować i zmienić niektóre rzeczy – przyznał.Jak sam przyznaje, z elementów czysto siatkarskich skupi się przede wszystkim na przyjęciu oraz ataku. – Zmienimy trochę system przyjęcia, spróbujemy system i rytm ataku – nie chodzi o to, by było szybciej, ale w jednym rytmie. Na pewno musimy popracować nad strategią blok-obrona. To wiele rzeczy, ale trudno mi teraz o tym mówić, bo miałem tutaj na razie dwa treningi. Ważne będzie również odbudowanie sfery mentalnej. – Kiedy przegrywasz mecz, twoja pewność siebie nie jest wyższa. Musimy spróbować uwierzyć w siebie. Mamy dobre zawodniczki i musimy je tylko upewnić, że same potrafią grać w odpowiednich sytuacjach – podkreśla.

– Powiedziałem wczoraj siatkarkom, by spojrzały na to jako na nowy początek i od teraz do końca sezonu były jedną z trzech, czterech najlepszych drużyn. To jest jednak aspekt mentalny. Czy jesteśmy w stanie to zrobić, tego nie wiem. Na razie zagraliśmy może 1/3 sezonu. Najważniejsze mecze ciągle przed nami. Mamy wciąż mecze w lidze, rozgrywki play-off czy Puchar Polski – dodaje Aleksandersen.

Norweg zna już część zawodniczek, z którymi będzie pracował w Bielsku-Białej. – Magdę [Grykę – przyp. red.], Siekę [Ewelina Brzezińska] trenowałem w Impelu Wrocław. Grałem przeciwko wielu innym: Moskwie, Trojan, Emilii Musze, Joannie [Staniusze-Szczurek], Natalii [Skrzypkowskiej], kiedy grały w Dąbrowie i Bielsku. Znam więc większość z nich, choć kilka jest dla mnie nowych – opowiada.

Magdalena Gryka bardzo chwali sobie współpracę ze swoim nowym-starym szkoleniowcem. – Praca z Tore Aleksandersenem wygląda bardzo fajnie, bo jest trenerem, który skupia się na detalach, więc bardzo dużo pracuje w oparciu o technikę, a na wieczornych treningach dużo trenujemy w szóstkach. Jest fajnym trenerem dla młodych dziewczyn, takich jak my, a to będzie nam teraz potrzebne – kończy zawodniczka.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved