Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Tore Aleksandersen: Liga zapowiada się bardziej emocjonująco

Tore Aleksandersen: Liga zapowiada się bardziej emocjonująco

fot. BKS Bielsko

– Mamy przede wszystkim bardzo dobry zespół, a nie pojedyncze zawodniczki, które muszą odpowiadać za poziom gry. Podoba mi się, że udało się stworzyć drużynę składającą się z młodych i utalentowanych siatkarek, ale też tych doświadczonych – mówi trener BKS-u Bielsko-Biała, Tore Aleksandersen.

Za wami okres przygotowań. Wszystko przebiegło po myśli trenera? Założenia zostały zrealizowane?Tore Aleksandersen:Mieliśmy bardzo dobry okres przygotowań. Popracowaliśmy intensywnie nad technicznymi i taktycznymi aspektami. Na podstawie pracy wykonanej przez zespół uważam, że zrobiliśmy zarówno zespołowo, jak i indywidualnie duży krok do przodu. Dążyliśmy do tego, aby grać szybciej, ale ciągle potrzebujemy więcej czasu, by wszystko właściwie funkcjonowało. Robimy też zbyt dużo błędów. W meczach sparingowych byliśmy często bardzo hojni dla drużyn przeciwnych.

Zaliczyliście wiele udanych sparingów. W niedawnym turnieju o Puchar Prezydenta kibice zobaczyli już ten „ligowy” BKS Profi Credit?

– Wiele akcji we wspomnianym turnieju było dobrych, ale jak powiedziałem wcześniej, czeka nas jeszcze dużo pracy, aby być na tym najwyższym poziomie. Najważniejsze mecze będą odbywały się na końcu sezonu, więc ważna jest praca każdego dnia nad tym, aby systematycznie iść do przodu. To nasza jedyna szansa, jeśli chcemy rywalizować z najlepszymi drużynami w lidze.

Co ma stanowić największe atuty drużyny w najbliższym sezonie?

– Mamy przede wszystkim bardzo dobry zespół, a nie pojedyncze zawodniczki, które muszą odpowiadać za poziom gry. Podoba mi się, że udało się stworzyć drużynę składającą się z młodych i utalentowanych siatkarek, ale też tych doświadczonych. Niezwykle istotne było dla nas zakontraktowanie Oli Jagieło i Kasi Koniecznej, które mają cechy przywódcze i będą niewątpliwie wiodącymi postaciami. Mógłbym tu jednak przywołać również inne zawodniczki, więc nasza drużyna prezentuje się naprawdę mocno na ten sezon.

Plan długofalowy zakładał walkę o medale w perspektywie trzech lat. A może już teraz to możliwe? Liga wydaje się wyrównana, a niemal wszystkie zespoły w zasięgu…

 Chcemy trzymać się założonego planu, ale oczywiście będziemy walczyli o zwycięstwa w każdym kolejnym meczu. Moim zdaniem trzy czołowe drużyny z poprzedniego sezonu będą najmocniejszymi również teraz, ale generalnie liga zapowiada się na bardziej emocjonującą niż w poprzednich latach. A jeżeli będziemy w stanie grać na swoim najlepszym poziomie, to każdego w tej lidze możemy pokonać. Wyzwaniem jest bycie powtarzalnym w grze na wysokim poziomie tydzień po tygodniu. Zobaczymy, będziemy w każdym razie próbować pokazać to, co mamy najlepszego, aby utrudnić życie naszym rywalom.

Więcej w serwisie sportowebeskidy.pl

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved