Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Toontje van Lankvelt: Ciągle wierzę, że możemy grać jeszcze lepiej

Toontje van Lankvelt: Ciągle wierzę, że możemy grać jeszcze lepiej

fot. Izabela Kornas

– Cieszę się, że nasza forma rośnie z każdym meczem. Mam nadzieję na kontynuację tego procesu – mówi w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Toontje van Lakvelt. – Musimy być optymistami i wierzyć w siebie i w nasz zespół – dodaje przed trudnym meczem jastrzębian z ZAKSĄ.

Po meczu ligowym przeciwko AZS-owi Częstochowa twój rodak Jason de Rocco żartobliwie stwierdził, że teraz rozpoczynacie nową serię, a mianowicie serię zwycięstw za trzy punkty. Chyba trzeba mu zacząć wierzyć, bo z Łuczniczką Bydgoszcz odnieśliście drugą z rzędu wygraną w stosunku 3:0…Toontje van Lakvelt: Ilekroć wygrywasz mecz za trzy punkty, ma to wielkie znaczenie dla zespołu. Każdy punkt w tym sezonie jest na wagę złota, biorąc pod uwagę tegoroczny system rozgrywek. Dlatego jesteśmy szczęśliwi. A zwycięstwo przed własną publicznością cieszy wyjątkowo. Więc trudno nie być zadowolonym.

Mecz z bydgoszczanami był prawdziwą bitwą. Oba zespoły walczyły na całego, ale ostatecznie to wasza drużyna udowodniła swoją wyższość.

Cieszę się z tego, jak rozpoczęliśmy to spotkanie. Satysfakcjonująca jest również powtarzalność w naszej grze. Jest to drugie spotkanie z rzędu, w którym gramy na wysokim poziomie. Ale ja ciągle wierzę, że możemy grać jeszcze lepiej! Jest to konieczne, zwłaszcza w pojedynkach z trudniejszymi rywalami. Zatem musimy dalej ćwiczyć i pracować, by udowodnić tę zwyżkę formy w następnym spotkaniu z ZAKSĄ.

Zgodzisz się z opinią, że wasza forma rośnie z każdym meczem?

To normalne. Zwłaszcza kiedy masz nowy zespół i wielu nowych graczy, progres następuje z czasem, w miarę rozgrywania kolejnych spotkań. Im więcej meczów będziemy mieć za sobą, tym lepiej będzie wyglądać nasza gra. Dla mnie to nie jest niespodzianka. Cieszę się, że nasza forma rośnie z każdym meczem. Mam nadzieję na kontynuację tego procesu.

Czy przed środowym starciem z ZAKSĄ możecie być optymistami?

– Ja myślę, że zawsze musimy być optymistycznie nastawieni. Dotyczy to każdej dyscypliny sportu. Jeśli nie jesteś pozytywnie nastawiony, możesz wiele stracić. Zatem trzeba dobrze potrenować. Będzie ciężko, bo ZAKSA prezentuje się w tym sezonie znakomicie, ale musimy być optymistami i wierzyć w siebie i w nasz zespół. Wówczas jest łatwiej o dobry rezultat.

Rozmawiał Marcin Fejkiel – Przegląd Sportowy

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved