Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Toncek Stern znalazł już nowy klub – w Turcji

Toncek Stern znalazł już nowy klub – w Turcji

fot. Klaudia Piwowarczyk

Przygoda Toncka Sterna z rozgrywkami PlusLigi dobiegła końca. Słoweński atakujący ze względu na zaległości finansowe zerwał kontrakt z Visłą Bydgoszcz i zmieni otoczenie. Według informacji Strefy Siatkówki Stern zagra w lidze tureckiej.

Jak poinformował menadżer zawodnika powodem pożegnania się Sterna z bydgoskim klubem były zaległości w wypłatach. – Kontrakt z Visłą został zerwany z powodu zaległości finansowych. Klub nie respektował warunków umowy. FIVB zweryfikowała wszelkie fakty i dokumenty oraz uwolniła kontrakt zawodnika – mówił w Przeglądzie Sportowym Georges Matijasević, menadżer słoweńskiego atakującego.Zupełnie inaczej sprawę przedstawił bydgoski klub. W informacji przekazanej do mediów czytamy: „W ostatnich miesiącach Stern nie przekazywał żadnych uwag dotyczących swoich oczekiwań, klub nie naruszył też zapisów dotyczących regulowania zobowiązań finansowych wobec zawodnika”. Najprawdopodobniej sprawa Sterna zakończy się w sądzie.

Mimo wszystko zawodnik zerwał jednostronnie kontrakt z polskim klubem i nie miał żadnych problemów, by znaleźć nowego pracodawcę. Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, Słoweniec dokończy obecny sezon w Halkbanku Ankara, który zajmuje obecnie siódmą lokatę w rozgrywkach ligi tureckiej.

Toncek Stern w swojej krótkiej przygodzie z PlusLigą zagrał w 17 spotkaniach, zdobywając 329 punktów. Złożyło się na to m.in. 15 asów serwisowych i 25 bloków, resztę punktów zdobył atakiem. Słoweniec był jednym z najważniejszych filarów bydgoskiej drużyny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved